Капелан прикинувся злочинцем, щоб урятувати дитину від торгівлі органами

13.07.2021, 12:44
Світові
57-річний колишній військовий капелан став номінантом на премію Принцеси Астурії. Його відзначили за діяльність на користь молодих жертв бідності та боротьбу з торгівлею людьми.

Капелан прикинувся злочинцем, щоб урятувати дитину від торгівлі органами - фото 75528

 

Священик, який видавав себе за злочинця, щоби врятувати дитину від торгівлі органами, — герой статті в іспанській газеті El País. Про це пише CREDO.

57-річний колишній військовий капелан займається порятунком людей уже протягом 25 років

У 1990 роках о.Іґнасіо був членом спеціальної місії іспанської національної поліції в Сальвадорі й став там свідком несподіваної комерційної операції «зіпсований товар». За зароблені гроші сім’я-продавець, яка була у крайній нужді, хотіла купити харчів, щоб нагодувати чотирьох доньок. За 25 доларів група покупців «зіпсованого товару» мала отримати 14-річного паралізованого хлопця, якого звали Мануель.

Хлопця мали потім продати частинами на міжнародному ринку торгівлі людськими органами. У цій жахливій реальній історії шокує все: крайня бідність сім’ї, яка у відчаї хотіла продати дитину; ставлення до беззахисної людини як до зіпсованого товару; купівля людини тими, хто свідомо хотів її вбити і продати частинами, — вбивцями без будь-яких моральних порухів. Шокує також те, що справа Мануеля — не один окремий випадок.

Коли священник дізнався, що паралізовану дитину мають продати на органи, то не вагався ризикнути життям, щоб урятувати її. Тоді військовий капелан тиждень не голився, найняв вантажівку, вбрався у цивільний одяг і з дивовижним самовладанням пішов до будинку в горах Пінчімалько, де жила бідна сім’я, видаючи себе за відомого наркоторговця. Він дав батькам більше грошей, ніж було домовлено, привітався з бідним хлопцем, посадив його у вантажівку і поїхав.

Так о.Іґнасіо врятував Мануеля від жахливої смерті. Отець забезпечив йому потрібне лікування, інтенсивну реабілітаційну терапію, щоби хлопець міг не лише вижити, а й одужати.

Через 25 років Мануель став дорослим і вдячним за подароване йому життя чоловіком. Отець Іґнасіо, повернувшись до рідної Іспанії, отримав листа від Мануеля, в якому чоловік писав, що священик — «найважливіша людина в його житті».

Отець Іґнасіо не обмежився порятунком Мануеля. Він заснував разом із групою місцевих партнерів у перуанській Амазонії Hogar Nazaret— осередок для догляду за дітьми-сиротами та сім’ями, які борються з бідністю.