Кардинал Сандрі закликав Європу "пробудити совість", бо та визнає право людини на аборт

01.07.2021, 14:03
Світові
Кардинал Сандрі закликав Європу "пробудити совість", бо та визнає право людини на аборт - фото 1
Кардинал Леонардо Сандрі закликав Європу до «пробудження совісті» після того як Європарламент проголосував за звіт, який відносить аборти до «прав людини» і окреслює їх як «важливу медичну допомогу».

«Єдиний, кому варто служити, — це Христос, наш Господь, а не будь-яка інша ідеологія чи світогляд, де за красивою риторикою часто ховається звуження бачення людини і приниження її гідності, — сказав кардинал у своїй проповіді 28 червня 2021 року. — Прикладом цього можна назвати Європу нашого часу, яка в умовах безпрецедентної світової кризи, з ризиками не лише для здоров’я населення, а й для роботи і захисту найвразливіших верств, знаходить час на те, щоб ухвалити звіт, який визначає аборт як основне право людини».

Кардинал Сандрі, префект Конгрегації Східних Церков, описав голосування як «небезпечний антропологічний зсув, перед лицем якого ми повинні пробудити нашу совість для оновленого союзу, який матиме на меті справжнє служіння людству».

Законодавчий орган ЄС проголосував за звіт, який намагається переосмислити відмову від проведення аборту з міркувань сумління як «відмову від надання медичної допомоги», 24 червня 2021 року. У звіті також зазначається, що «порушення сексуальних та репродуктивних прав», до яких належать і аборти, вважається «формою насильства щодо жінок і дівчат». На сьогоднішній день лише дві з 27 країн-членів ЄС, — Польща і Мальта, — не дозволяють робити аборти на вимогу або на широких соціальних засадах.

Архиєпископ Тадеуш Кондрусевич, голова душпастирської комісії Конференції католицьких єпископів Білорусі, також відреагував на голосування Європарламенту. Він закликав католиків просити про заступництво Діви Марії для припинення «культури смерті». «Як бачите, секуляризм у Європі не сповільнюється, а набирає обертів, — сказав він. — Ідеологія морального релятивізму переважає над незмінними моральними нормами і здоровим глуздом. Культура життя, про яку мріяли засновники Європейського Союзу, вироджується на наших очах у культуру смерті».

Архиєпископ Кондрусевич сказав, що Білорусь також переживає глибоку демографічну кризу. Щороку в країні роблять близько 29 000 абортів. «Тому ми не можемо допустити такого підходу до абортів, як у Європейському Союзі. Це буде геноцидом нашого народу», — сказав він.