Кардинала Мар’яна Яворського прооперували у Польщі

20.08.2020, 12:34
Католики
Кардинала Мар’яна Яворського прооперували у Польщі - фото 1
Кардинал Мар’ян Яворський, який зараз проживає у Польщі, 18 серпня потрапив у важкому стані до лікарні у Кракові.  19 серпня архиєпископу-емериту Львівської архидієцезії зробили операцію і він уже почувається краще.

Детальніше про здоров’я 94-річного єрарха CREDO розповів єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава:

"Стан здоров’я українського кардинала Мар’яна Яворського, нашого архиєпископа-емерита, першого ординарія Львівської архидієцезії у незалежній Україні, значно погіршився за останніх декілька днів. Вчора його забрали до лікарні. Лікарі дійшли висновку, що необхідно робити операцію, котра успішно відбулася сьогодні зранку. Зараз кардинал Яворський вже відійшов від наркозу і як на свій вік та загальний стан почувається в міру добре. Сестри, котрі опікуються на щодень нашим кардиналом, повідомляють, що він стабільний і притомний. Безперечно, є велика потреба молитви та духовної підтримки, щоб наш кардинал відчував наше із ним єднання, щоб він відчував, що ми за нього молимося. Адже для вірян Львівської архідієцезії він є духовним батьком, знаряддям відновлення структур Церкви у руках Бога після комуністичних часів. Це символ відродження Римо-Католицької Церкви для усіх віруючих в Україні. І візит св. Івана Павла ІІ до України, і відновлення структур Церкви, і збільшення кількості священників – у всьому цьому велика його заслуга і ми маємо за що дякувати. Богові – за особу кардинала, і самому кардиналові — за його невтомну працю. Зараз можемо віддячити йому за все, що для нас зробив, огортаючи нашого кардинала Мар’яна Яворського своїми молитвами".

Довідка
Кардинал Мар’ян Яворський — сорок четвертий архиєпископ-митрополит Львівський латинського обряду і перший кардинал серед латинських Львівських архієпископів. Був одним із найближчих співпрацівників св. Йоана Павла ІІ. Народився 1926 року у Львові, на тодішній польській території, і став першим після ІІ Світової війни єпископом, який зміг офіційно повернутися до римо-католицької Львівської митрополії, уже на території України. Покинув Львів 1945 року через радянську окупацію, бувши студентом семінарії, яка була перенесена до Кальварії Зебжидовської. 1950 року прийняв священницькі свячення з рук митрополита Львівського архієпископа Євгена Базяка. 1984 року прийняв єпископські свячення, стаючи Апостольським адміністратором польської частини Львівської архідієцезії з осідком у Любачеві. 1991 року був іменований архієпископом митрополитом Львівським латинського обряду. Роком пізніше архієпископ Яворський став на чолі новоствореної Конференції єпископів РКЦ в Україні. У 1996-1998 роках також був Апостольським адміністратором Луцької дієцезії. 1997 року став ректором новоствореної Вищої духовної семінарії в Брюховичах поблизу Львова. 1999 року папа Йоан Павло ІІ призначив його членом комітету президії Папської ради з питань сім’ї. А 28 січня 2001 року підніс його до кардинальської гідності. Будучи єпископом і кардиналом, Мар’ян Яворський брав участь у багатьох важливих церковних заходах та в конклаві після смерті Папи Йоана Павла ІІ, який обрав його наступника – Бенедикта XVI у 2005 році. 21 жовтня 2008 року Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду львівського митрополита кардинала Мар’яна Яворського. Після цього кардинал повернувся до Польщі й оселився у Кракові.