Карітас Івано-Франківськ автопробігом "На запчастини – тільки машини" привернув увагу до проблеми работоргівлі
Організатори заходу - Карітас Івано-Франківськ спільно з департаментом соцполітики ОДА.
Мета автопробігу - привернути увагу суспільства до проблеми работоргівлі, підвищити рівень обізнаності населення області щодо ризиків потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та розповісти про шляхи безпечної міграції.
До акції приєдналися – працівники та волонтери БФ «Карітас Івано-Франківськ», департаменту соціальної політики, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласного центру зайнятості, відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, патрульної поліції головного управління Національної поліції в області, департаменту молодіжної політики та спорту.
Розпочався автопробіг в центрі Івано-Франківська, біля приміщення облдержадміністрації. Тут волонтери і працівники Карітасу розповідали усім бажаючим про те, як вберегтися від небезпеки потрапити у рабство, роздавали інформаційні буклети і флаєри. Далі колона з учасниками рушила вулицями міста і попрямувала до Лисецької, Старобогородчанської та Дзвиняцької ОТГ, де відбулися такі ж ознайомчі акції.
«Перевіряти всю інформацію по працевлаштуванню, не вестися на високу зарплату, не довіряти ризикованим пропозиціям, перевіряти фірми-посередники, працевлаштовуватися офіційно і легально, знати куди звернутися за допомогою в разі небезпеки – про це ми інформуємо всіх охочих», - пояснює завідувачка Консультативного центру з надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» Людмила Ковальчук.
«Ми вже неодноразово проводили такі акції, щоб привернути увагу людей до проблеми работоргівлі, адже бачимо реальність, яка є, бо працюємо в цьому напрямку вже з 2004 року, - розповідає директор БФ «Карітас Івано-Франківськ отець Володимир Чорній. – Тому знаємо проблеми людей, які виїжджали за кордон і, відповідно, організовуємо такі превентивні заходи. Також виявляємо осіб, які вже постраждали від шахраїв і потрапляли в рабство. Виявляючи їх, намагаємося у співпраці з органами державної влади і правоохоронними, медиками всіляко допомогти – матеріально, з виготовленням документів, працевлаштуванням, медичною допомогою, тощо. До слова, за нашими спостереженнями, до 2010 року основною проблемою було сексуальне рабство, а пізніше стало – трудове, в тому числі, в Україні».
Цьогоріч на Прикарпатті надали допомогу 14 особам, які потрапили у небезпеку через торгівлю людьми в Росії, Лівії, Польщі, Чехії, Україні. Серед них – 8 чоловіків і 6 жінок.
«Відомо про один з випадків, коли людина ледь врятувалася від торгівців людськими органами для трансплантації», - каже отець Чорній.
Організатори акції наголошують на тому, що кількість подібних заходів в цьому році збільшується, адже у зв’язку з карантином люди намагаються перетнути кордони і працевлаштуватися нелегально, що не завжди безпечно.