Карітас Польщі готовий прийняти нову хвилю біженців з України

Карітас Польщі готовий прийняти нову хвилю біженців з України - фото 1
Посилення холодів та наслідки обстрілів інфраструктури можуть змусити численних українців вирушити за кордон, щоби пережити зиму. Карітас Польщі враховує можливість прибуття нової хвилі біженців з України.

Про це в інтерв’ю для «Radiо Plus Radom» розповів директор цієї найбільшої в Польщі благодійної організації о. Марцін Іжицкі. Він підкреслив, що Карітас Польщі готовий надати допомогу біженцям, адже протягом попередніх місяців був набутий цінний досвід, повідомляє Vatican News.

«Ми усвідомлюємо, що до Польщі може прибути чергова хвиля біженців. Ми обговорюємо цю тему і готуємося до різних варіантів. Сценаріїв може бути кілька», — сказав о. Іжицкі, повідомивши також про те, що планується окрема зустріч із директорами Карітасу в прикордонних дієцезіях, а також підтримується постійний контакт з українськими осередками.

«Ми постійно слідкуємо за ситуацією, стараємося приготуватися, залучаючи наших волонтерів. Станом на сьогодні ніхто не може передбачити майбутнє. Все залежатиме від температури. Але вже тепер є видно наслідки масованих ракетних ударів. Енергетична інфраструктура сильно знищена. Якщо буде дуже холодно, то до нас може прибути велика група біженців», — зазначив директор Карітасу Польщі.

Священик нагадав, що очолювана ним структура від початку широкомасштабної війни в Україні надає підтримку потребуючим. Створено понад 30 центрів допомоги мігрантам і біженцям. «Тепер українці потребують електрогенераторів. Ми вже вислали певну їх кількість, а також постійно отримуємо прохання про намети, теплий одяг, спальні мішки чи харчі», — сказав він.

Карітас Польщі орієнтовно вже надав допомоги на кількасот мільйонів польських злотих.