Категорично відкидаємо спроби РПЦ впливати на розвиток відносин України та Ватикану, - посол Юраш

Категорично відкидаємо спроби РПЦ впливати на розвиток відносин України та Ватикану, - посол Юраш - фото 1
Під час візиту до Ватикану 22 грудня очільник зовнішньополітичного підрозділу Російської Православної Церкви Митрополит Волоколамський Іларіон (Алфеєв) дозволив собі зробити маніпулятивний коментар щодо нашої держави.

Про це у себе на Фейсбуці написав новопризначений посол України у Ватикані.

"Категорично відкидаємо спроби РПЦ впливати на розвиток відносин України та Святого Престолу, зокрема ставити під сумнів можливість і доречність візиту Римського Понтифіка до Києва, - йдеться у дописі, - Російська сторона не має і не може мати права голосу в цьому процесі.

Ми також звернули увагу на висловлювання митрополита Іларіона (Алфеєва) в інтерв’ю агентству «РИА-Новости» про «дискримінацію» і «гоніння» в Україні. Були особливо здивовані почути це на тлі систематичних переслідувань представників різних релігійних груп в тимчасово окупованому Криму зі сторони російської окупаційної адміністрації. Як частина гібридної війни російська сторона за допомогою Церкви поширює інсинуації та намагається нав’язати хибні наративи в українському релігійному середовищі.

Незважаючи на всі загрози і виклики, пов’язані із триваючою російською агресією, наша держава неухильно дотримується політики толерантного співіснування представників усіх релігійних конфесії, зміцнення діалогу між ними на основі взаємної поваги.

Україна гарантує на законодавчому та практичному рівнях дотримання принципів свободи совісті. Про це свідчить, до прикладу, продуктивна зустріч Президента України Володимира Зеленського із главами та представниками релігійних спільнот – членів Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій, яка відбулася 17 грудня.

І, власне, у цьому підходові Україна різко контрастує із Росією, в якій міжнародні експерти фіксують сотні випадків порушення принципів свободи совісті. Відповідно до висновків Комісії США з міжнародної релігійної свободи, РФ віднесена до 14 країн світу, «що викликають особливе занепокоєння».

У рамках будь-яких обговорень, які Росія проводить за кордоном, їй варто не про Україну говорити, а чітко пояснити порушення свободи совісті, які фіксують як у самій Росії, так і на окупованих нею українських територіях: в Криму та в Луганській і Донецькій областях".