Католицькому священику у Москві дали 24 години на виїзд з Росії

20 квітня, 10:05
Світові
Католицькому священику у Москві дали 24 години на виїзд з Росії - фото 1
Влада Російської Федерації у Велику Суботу видворила настоятеля московської парафії святих Петра і Павла. Йому навіть не дозволили відправити Літургію Пасхальної Вігілії та Великодня.

Про це інформує Католицький часопис CREDO.

Мексиканському священику, о. Фернанду Вері Соррільї, який належить до Opus Dei, без будь-яких пояснень скасували дозвіл на перебування, даючи тільки одну добу на збори. Священик, який прослужив у Росії сім років, більше не зможе повернутися у колишню свою парафію.

Як коментують самі вірні, «о. Фернандо має звичку називати речі своїми іменами, але сьогодні в нашій країні це не вважається громадянською чеснотою. Навіть дотримуючись необхідної обережності, сьогодні тяжко не втрапити у злочин “знеславлення влади та армії”, навіть якщо згадати тільки про “війну”, що триває в Україні».

Якщо громадянам Росії за таке порушення загрожує немалий штраф і навіть ув’язнення, то для закордонного місіонера це означає втрату права залишатися на своїй посаді, без дотримання 48-годинного часу попередження, який мають дипломати у разі видворення.

Вигнання місіонерів не є в Росії нічим новим, і вже в перші роки правління Путіна сталися кілька таких випадків, що вказували на прагнення росіян відігнати «чужі впливи».

Роками російські католики поводилися тихо, уникаючи ініціатив, які могли би стати приводом для звинувачення їх у прозелітизмі та визнаючи повню лояльність владі та її розпорядженням, — але скидається на те, що цього вже замало.

У Росію прибуває багато місіонерів із різних країн світу, зокрема тому, що місцевих священиків бракує, щоб охопити душпастирством близько 300 католицьких парафій у Росії. Серед чотирьох єпископів, які там працюють, троє — іноземці, один — німець із російським громадянством. Ординарія Іркутська, єпископа Єжи Мазура, у 2022 році примусили повернутися до Польщі.