Католики та православні пояснили Лукашенку, чому єпископи не мають дітей
Священнослужителі Православної і Католицької Церков Білорусі прокоментували заяву, зроблену Олександром Лукашенком 29 квітня 2015 р. під час його щорічного послання до білоруського народу і парламенту.
Як повідомляє CREDO, торкнувшись демографічного питання, Лукашенко, зокрема, заявив: аби виступати за сім’ю, треба самому мати дітей. «Я часто критикую непублічно наших священнослужителів, особливо високого рівня. Ну так за сім’ю ратують і агітують! Коли я запитую: ваша святосте, ваша ясновельможність, скільки дітей у вас? Нема. Ну то що ви агітуєте? Для того, щоб ратувати, треба самому мати дітей. Що за дрімучість? Священик більшого рівня не повинен мати дітей? Ну що це таке? Я певен, що вони тишком щось косячать. Я не те що певен, я знаю це. Це нормально. Діти мають бути, щоб бути людиною. Без дітей — не людина. Буває, людина хвора. У нас у дитбудинках ще не всіх розібрали».
Прес-секретар Білоруської Православної Церкви протоієрей Сергій Лєпін з цього приводу зазначив, що обіт безшлюбності дають монахи, якими є священики, що мають сан єпископа і вище. «Одружений священик не може стати єпископом, не прийнявши монашества. Всі єпископи Православної Церкви, відповідно до канонів, не мають сім’ї. Глава Білоруської Православної Церкви не має сім’ї, він монах», — сказав Лєпін.
Він також додав: «У нас немає підстав сумніватися в тому, що єпископи Білоруської Православної Церкви дотримуються обіту безшлюбності й провадять благочестивий спосіб життя, згідний з канонами віри і моральним ученням Православної Церкви».
Своєю чергою, тимчасовий виконувач обов’язків прес-секретаря Конференції католицьких єпископів Білорусі о. Юрій Санько заявив, що римо-католицькі священики не одружуються і, відповідно, не мають статевого життя. «Безшлюбність — це один з обітів, який людина приймає усвідомлено, і він дуже важливий для представників Католицької Церкви», — сказав о. Юрій.
При цьому він зазначив, що «священнослужителі активно провадять соціальну роботу, викладають у недільних школах, надають підтримку сім’ям». «Багато для кого парафія стає сім’єю. Існує сімейний рух, який курують священики, також є практика духовного отцівства. Священики допомагають виховувати хресних дітей, надаючи приклад словом і ділом», — підкреслив представник Католицької Церкви в Білорусі.