"Керівництво УПЦ МП потрібно судити за колаборанство", – Юрій Чорноморець

"Керівництво УПЦ МП потрібно судити за колаборанство", – Юрій Чорноморець - фото 1
За законом про колаборацію керівництво УПЦ МП повинно бути засуджене, бо з вересня 2014 року вони вели систематичну інформаційну війну проти України, яка фінансувалася Новинським.

Таку думку висловив богослов, професор Юрій Чорноморець в інтерв’ю Укрінформу, повідомляє Релігійна правда.

“Щодо керівництва УПЦ МП, то я вважаю, цим людям взагалі не місце в Україні, бо згідно із законом про колаборацію, вони повинні бути засуджені, бо з вересня 2014 року вели систематичну інформаційну війну проти України за допомогою ресурсів СПЖ, тобто “спілки православних журналістів”, за допомогою інших ресурсів, все це офіційно фінансувалося, купувалося митрополією і Новинським”, – зазначив він.

За словами Чорноморця, як почалася війна, вони зачаїлися, але зараз на 78-й день війни вони раптом починають відновлювати цю систематичну інформаційну війну проти України.

“Заява Синоду, що винний у війні Порошенко і ПЦУ, це фактично заява, що винні в Україні українці, бо вони існують, вони самовизначаються, вони відповідно не слухаються Путіна. Це підтримка російських наративів, підтримка російської пропаганди, це виправдання війни для Росії, все це просто пряма участь знову в систематичній інформаційній війні на стороні Росії.

І на 78-й день війни це пряма колаборація з ворогом, яка підпадає під закон про колабораціонізм, всі ці єпископи повинні бути заборонені, а громади повинні самовизначатися, тому що вже вони будуть існувати без цього єпископату і, відповідно, кожен єпископ винний, хто мовчить, хто не протестує, не заявляє про свою позицію, не говорить з єпархією, що я більше не поминаю не тільки Кіріла, я не поминаю Онуфрія через це рішення синоду. Кожен такий єпископ є колаборант, бо він мовчки з цим рішенням синоду виступає в інформаційній війні на стороні росії, фактично погоджується, і він, відповідно, не гідний бути єпископом в Україні”, – зазначив релігієзнавець.