• Головна
  • Теми
  • Керуючий справами УПЦ (МП) уточнив причини звільнення архиєпископа Олександра (Драбинка)...

Керуючий справами УПЦ (МП) уточнив причини звільнення архиєпископа Олександра (Драбинка)

22.02.2012, 13:00
Керуючий справами УПЦ (МП) уточнив причини звільнення архиєпископа Олександра (Драбинка) - фото 1
Керуючий справами УПЦ (МП), архиєпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан (Юрчук) прокоментував рішення Синоду щодо позбавлення посад архиєпископа Олександра (Драбинка) – правої руки Митрополита Володимира.

Митрофан ЮрчукКеруючий справами УПЦ (МП), архиєпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан (Юрчук) прокоментував рішення Синоду щодо позбавлення посад архиєпископа Олександра (Драбинка) – правої руки Митрополита Володимира. Як пояснив архиєпископ Митрофан, владику Олександра усунули через те, що він не завжди погоджувався із думкою своїх колег-єпископів, а свою точку зору видавав як офіційну позицію Предстоятеля Церкви. За це він і поплатився.

«Останнім часом діяльність владики Олександра не завжди співпадала із офіційною позицією священноначалія нашої Церкви», - заявив керуючий справами УПЦ (МП) в інтерв’ю телеканалу новин 24.

«Після завершення Синодів він був незгідний із якимось рішенням. І це видавав за офіційну позицію Предстоятеля нашої Церкви», — додав він.

За словами архиєпископа Митрофана, владику Олександра (Драбинка) попереджали, радили йому прислухатися до голосу єпископів, але він не змінив свою поведінку.

«З владикою проводилися бесіди, йому казали, що він має прислухатися до голосу своїх співбратів. На жаль, владика залишився непереконливим», — цитує слова архиєпископа Білоцерківського і Богуславського Митрофана (Юрчука) канал СТБ.

Архиєпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського УПЦ (МП) Олександра (Драбинка), як відомо, 21 лютого Синод єпископів під головуванням митрополита Одеського Агафангела (Савіна) вивів зі складу постійних членів Священного Синоду та звільнив з посади головного редактора офіційного сайту УПЦ (МП).

У журналі №23 Синоду архиєпископа Олександра названо «інтриганом», а його поведінку «недостойною» та «деструктивною».

Як раніше інформувала РІСУ, Митрополит Володимир висловлювався проти скликання Синоду 21 лютого. 17 лютого він навіть звернувся із відповідним листом до єрархів, проте ті не прислухалися до думки Предстоятеля.

Позбавлення влади владики Олександра (Драбинка) – правої руки Митрополита Володимира релігійні експерти назвали позбавленням влади самого Предстоятеля УПЦ (МП).