Кирил клянеться, що Путін не дає йому накази

18 квітня, 17:59
Світові
Кирил клянеться, що Путін не дає йому накази - фото 1
Предстоятель Російської Православної Церкви Кирило (Гундяєв) після Літургії в монастирі в Московській області заявив, що не отримує розпоряджень від президента Росії Володимира Путіна.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Деякі наші противники, показуючи пальцем, кажуть, що ось там Патріарх – він, як то кажуть, за наказом президента діє. Перед Богом кажу вам: жодних ніколи наказів президент Патріарху не віддавав, не віддає. І я впевнений, як православна віруюча воцерковлена людина, і віддавати не буде", - сказав він

За словами Кирила, у Росії "склалася симфонія" у відносинах світської та церковної влади. Він вважає, що про неї "мріяли у Візантії", але там їй заважало те, що імператори вважали себе главою Церкви.

Ситуацію в Росії Предстоятель назвав такою, що йде всупереч руху відпадання від Бога у світі. На його думку, Росія та РПЦ – "цілком особливий острів свободи".

Кирила у західних країнах активно критикують за підтримку та виправдання війни в Україні.

У травні 2022 року Папа Франциск розповів в інтерв'ю італійській газеті Coriera della Sera, що Кирило у розмові з ним виправдовував війну, "розповідаючи про підльотний час ракет НАТО".

Папа тоді відповів Кирилу: "Брате, ми не державні чиновники, ми не можемо використовувати мову політики, тільки мову Ісуса. Для цього ми маємо шукати шляхів миру". На думку Папи Римського, Патріарх "не може перетворитися на путінського вівтарника".