Кирил перевів у своє підпорядкування усі кримські єпархії УПЦ МП

Кирил перевів у своє підпорядкування усі кримські єпархії УПЦ МП - фото 1
Джанкойська, Сімферопольська та Феодосійська єпархії прийняті у безпосереднє підпорядкування Патріарху Московському та Священному Синоду Російської Православної Церкви.

Про це повідомляє Православная жизнь.

На території Криму та м. Севастополь утворено Кримську митрополію.
Таке рішення ухвалив Священний Синод РПЦ на засіданні 7 червня 2022 року у Даниловому монастирі в Москві.

Заслухавши рапорти митрополита Феодосійського і Керченського Платона, митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря, єпископа Джанкойського і Раздольненського Алексія щодо статусу довірених ним єпархій, Синод РПЦ ухвалив:

1. У відповідь на звернення Преосвященних митрополита Феодосійського і Керченського Платона, митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря, єпископа Джанкойського і Роздільного Алексія,

виходячи з необхідності збереження дієвого канонічного та адміністративного зв'язку з центральною церковною владою для благополучного перебігу церковного життя в окормлюваних згаданими Преосвященними єпархіях,

враховуючи практичну неможливість регулярного сполучення цих єпархій з Київською митрополією,

– прийняти Джанкойську, Сімферопольську та Феодосійську єпархії у безпосереднє канонічне та адміністративне підпорядкування Патріарху Московському І всієї Русі та Священному Синоду Руської Православної Церкви.

2. Утворити на території Республіки Крим та міста Севастополя Кримську митрополію у складі Джанкойської, Сімферопольської та Феодосійської єпархій.

3. Главою Кримської митрополії призначити Преосвященного митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря.