Кирил захотів внести до списку цінностей росіян "любов до вітчизни і жертовність"

26.10.2022, 10:20
Світові
Кирил захотів внести до списку цінностей росіян "любов до вітчизни і жертовність" - фото 1
Патріарх РПЦ Кирил заявив, що список основних цінностей у Стратегії нацбезпеки Росії портрібно розширити поняттями "віра", "жертовність" і "любов до вітчизни". Поняття "гідності", "права і свободи людини" він назвав запозиченими у Заходу.

Про це пише РБК.

"У Стратегії національної безпеки зроблено спробу описати якусь систему цінностей. Вища цінність - це "життя"... А далі у нас ідуть запозичення із західноєвропейської філософії: "гідність", "права і свободи людини". Усе це добре, ніхто зараз не заперечує ні права, ні гідність людини, але чи можна це одразу ставити після "життя"?...

А що, до цих гуманістичних ідей не було жодних цінностей? А віра, а любов до вітчизни, а жертовність, без якої взагалі немислима наша історія?

Вона і наше благополуччя побудовані, зокрема, на жертвах попередніх поколінь. На тих, хто гинув під час війни, захищаючи батьківщину, на тих, хто працював запекло в найважчих умовах, розвиваючи економіку нашої країни, і там теж не обійшлося без жертв... Як же не сказати про любов до вітчизни, про вірність, про обов'язок, про жертовність?" - заявив Кирил.

На його думку, ці "вічні цінності" "не обумовлюються політичним контекстом", а їхній перелік можна розширювати й надалі.