• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Китай погрожував Україні припинити постачання вакцин проти COVID-19 через позицію щодо утисків мусульман-сунітів...

Китай погрожував Україні припинити постачання вакцин проти COVID-19 через позицію щодо утисків мусульман-сунітів

26.06.2021, 21:18
Світові
Китай чинив тиск на Україну, домагаючись, щоб країна відмовилася підтримати заклик країн ООН провести ретельніше вивчення ситуації з правами людини в китайській провінції Сіньцзян – Києву погрожували припиненням постачання вакцин проти коронавірусної інфекції, пише The Associated Press.

Про це інформує видання "Гордон".

За інформацією джерел агентства, Україна спочатку була серед 40 держав, що підписали звернення, яке презентували 22 червня на засіданні Ради ООН із прав людини.

Однак після надходження попередження від Китаю 24 червня Україна відкликала свою підтримку документа, розповіли неназвані дипломати. За їхньою інформацією, Пекін міг заблокувати постачання 500 тис. доз вакцини, якщо цього не зроблять.

У провінції Сіньцзян живе тюркомовна народність уйгури.

За віросповіданням уйгури – мусульмани-суніти. Їхня чисельність у Китаї – приблизно 10 млн. За оцінками правозахисних організацій, понад 3 млн уйгурів і представників інших мусульманських меншин перебуває в так званих таборах для перевиховання, де їх примушують відмовитися від їхньої релігії, культури й мови.

Китай заперечує будь-який утиск уйгурів, заявляючи, що табори, у які доправляють представників цієї національності, потрібні для професійної підготовки громадян. Однак, за даними ООН, в уйгурів та інших представників релігійних меншин у в'язницях Китаю можуть примусово вилучати внутрішні органи.

Сполучені Штати ввели 5 грудня 2020 року візові санкції щодо китайських посадовців і функціонерів Комуністичної партії Китаю за причетність до "жахливих порушень прав людини" в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, Тибеті та інших регіонах Китаю, поширення пропаганди, примусу й залякування незгодних із політикою офіційного Пекіна.

19 січня, у свій останній день на посаді держсекретаря США, Майк Помпео звинуватив Китай у геноциді уйгурів та інших етнічних і релігійних меншин і віддав розпорядження Держдепартаменту й далі розслідувати й збирати інформацію про те, що відбувається в Сіньцзяні.

Наступного дня Китай ввів санкції проти 28 осіб з адміністрації 45-го президента США Дональда Трампа, включно з Помпео.