Києво-Печерська лавра буде українською і відбудеться це мирно, - Митрополит Епіфаній

Києво-Печерська лавра буде українською і відбудеться це мирно, - Митрополит Епіфаній - фото 1
Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній в інтерв’ю Сакену Аймурзаєву для YouTube-каналу DetectorUA повідомив, що з часом Лавра приєднається до Української Церкви і відбудеться це мирним шляхом. Потрібен тільки час.

За словами Предстоятеля ПЦУ, ченці Києво-Печерської лаври схиляються до української Церкви.

“Є відомості, що в Лаврі більше половини монахів все ж розуміють що відбувається насправді. І якщо ця критична маса буде більшою, то це само собою станеться – без будь-якого спротиву і протидії. Потрібен час”, – сказав Предстоятель ПЦУ.

Додамо, тему приналежності Києво-Печерської та Почаївської лавр Митрополит Епіфаній піднімає не вперше. Так, в одному з інтерв’ю «Радіо Свобода» на питання журналістки про те, коли спливе термін угоди оренди приміщень Києво-Печерської та Почаївської лавр та за яких умов їх можна розірвати в односторонньому порядку предстоятель ПЦУ відповів:

«Це вже не залежить від нас. Ці дві національні святині є надбанням українського народу. І Києво-Печерська лавра, і Почаївська лавра знаходяться у віданні української держави. І я вірю в те, що Господь сподобить, що в майбутньому ми будемо всі єдині православні в Україні, будемо складати всю повноту єдиної помісної Української православної церкви. Цей прийде час».

Питання це прозвучало і в Нью-Йорку під час спілкування з представниками української діаспори у США. "Києво-Печерська лавра перебуває у тимчасовій духовній окупації, проте рано чи пізно вона належатиме Помісній Українській Православній Церкві. Господь створить такі умови, що всі православні об’єднаються, а всі українські святині будуть належати Українській Церкві і, відповідно, українському народові», - наголосив Митрополит Епіфаній.