Кнесет Ізраїлю провів засідання, присвячене 80-м роковинам трагедії Бабиного Яру

Кнесет Ізраїлю провів засідання, присвячене 80-м роковинам трагедії Бабиного Яру - фото 1
Кнесет Ізраїлю 12 вересня провів урочисте засідання, присвячене 80-м роковинам трагедії Бабиного Яру. Масове вбивство у Бабиному Яру є одним з найстрашніших звірств, відомих людству.

Про це повідомляє Обозреватель.

Тут у 1941 році, напередодні свята Йом Кіпур, наголосив під час свого виступу спікер Кнесету Мікі Леві, всього за два дні – 29-30 вересня – понад 33 тисяч євреїв були розстріляні лише тому, що були євреями.

Як передає прес-служба Меморіального центру, напередодні спікер Кнесету вручив медаль від імені парламенту Ізраїлю останньому свідку масових розстрілів в Бабиному Яру Михайлові Сідьку. Михайлу було лише шість років, коли він став свідком убивства його матері, молодшого брата та сестри у Бабиному Яру. Йому та його іншому брату чудом вдалося вижити.

Під час засідання Мікі Леві наголосив, що був зворушений до сліз, коли почув трагічну історію Михайла Сідька.

"Я віддаю шану героїзму Михайла та вдячний за те, що мені випала честь вручити йому медаль визнання від імені Кнесету, від імені ізраїльської демократії. Пам’ять його родини, а також усіх жертв Бабиного Яру та Голокосту буде збережена назавжди. Історія Михайла переплітається з історією держави Ізраїль, яка виникла з попелу після Голокосту, щоб зупинити пролиття єврейської крові і побудувати дім для єврейського народу на землі предків. Ми повинні підтримувати безпеку, а також економічну і соціальну міць держави Ізраїль, які разом є кращими гарантіями майбутнього нашої країни і нашої здатності виконати клятву, яку ми дали Михайлу і всім жертвам війни. Трагедія Голокосту більше ніколи не повинна повторитися", – наголосив він.