Колишнього клірика-колорада УПЦ МП заарештували у Санкт-Петербурзі за критику російської армії
Його звинуватили у "публічному поширені неправдивої інформації про збройні сили Російської Федерації". За статтею священику загрожує до десять років колонії.
Про це повідомляє проект "Север.Реалии" , передає ТСН.
Справу проти Курмоярова порушили через відео на його YouTube-каналі Курмоярова. Ролик під назвою "Хто буде в пеклі, а хто в раю?" з'явся у Мережі 12 березня. У ньому він назвав російську армію агресором, який "напав, знищує мирних жителів, сусідній народ".
Російські силовики під час затримання Курмоярова відібрали у нього ґаджети, дві ікони, дерев’яний хрест та підрясник.
Як повідомляла РІСУ, до 2014 року єромонах Іван (Курмояров) був кліриком УПЦ МП, душпастирював на Вінничі, звеличував "русскій мір".
В Україні на нього було складено адміністративний протокол за частиною першою статті 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення: виготовлення та пропаганда георгіївської стрічки. Щоправда покарання за порушення українського законодавства священослужитель не поніс - постановою Немирівського районного суду Вінницької області було закрито провадження у справі, оскільки строки притягнення до адміністративної відповідальності закінчилися.
Отець Іван активно вів блог та дописував у соцмережах, висловлюючи свою радикальну антиукраїнську позицію, розповідав про "другосортність" української літератури та мови, а також критикував УПЦ Київського Патріархату та керуючого Вінницькою єпархією УПЦ МП митрополита Вінницького і Барського Симеона.
Свого часу він відмовився відспівувати загиблих на Сході кіборгів та називав події на соді Україні "громадянською війною".
У 2014 він виїхав до Новосибірська. Там став критикувати військовий храм ЗС Росії, який він назвав "язичеським капищем".
Влітку 2020-го після цього Патріарх Кирил заборонив Курмоярову служіння "до з’ясування всіх обставин негідної поведінки". Пояснювали це "невідповідністю звання клірика РПЦ".
Крім того, торік у грудні Курмояров написав заяву до Слідчого комітету Росії на Сергія Шойгу із проханням притягнути міністра оборони до відповідальності за образу почуттів вірян через ці фрески.
У лютому 2022-го священик опублікував відкритого листа із вимогою до Шойгу прибрати комуністичні символи з церкви. Своєю чергою, в Міноборони РФ відповіли, що не вважають зображення образливими.