Концепція «справедливої війни» потребує перегляду, - Державний секретар Ватикану

03 липня, 12:16
Світові
Концепція «справедливої війни» потребує перегляду, - Державний секретар Ватикану - фото 1
Державний секретар Ватикану П’єтро Паролін сказав, що енцикліка Папи Івана ХХІІІ «Pacem in Terris» («Мир на землі») — це заповіт, і підтвердив, що концепція «справедливої війни» потребує перегляду.

Про це повідомляє CREDO.

Цю заяву кардинал зробив, виступаючи у посольстві Італії при Святому Престолі з нагоди церемонії вручення літературної премії Амбасадорів.

Перед церемонією кардинал Паролін поспілкувався з журналістами. Відповідаючи на питання про конфлікти в Україні та на Близькому Сході, він наголосив, що війна ніколи не буває справедливою.

Коментуючи заяву Комісії Святої Землі з питань Справедливості й Миру, що засудила вживання терміну «справедлива війна» до бойових дій, які Ізраїль веде у Газі, Паролін заявив: «Ми знаємо, що сьогодні є багато дискусій щодо концепції справедливої ​​війни як оборонної війни. Проте з розвитком сучасного озброєння ця концепція стала дуже складною, і я гадаю, що це не остаточна позиція, а концепція, яка потребує перегляду».

Кардинал Паролін також відповів на питання про Україну — зокрема, про пропозицію, представлену угорським прем’єром Віктором Орбаном президенту України Володимиру Зеленському [і відхилену українським урядом] щодо негайного припинення вогню для заради початку мирних переговорів.

«Наскільки мені відомо, досі українці завжди відмовлялися», — сказав Паролін, нагадавши, що за відсутності гарантій український уряд сприймає подібні пропозиції лише як паузу [для Росії], щоб потім почати діяти у ще більш грубий та жорсткий спосіб.

Втім, кардинал Паролін повторив сподівання Святого Престолу на те, що спочатку «може бути перемир’я, а потім переговори».

Стосовно обміну полоненими, де Святий Престол успішно виступив посередником, кардинал сказав, що будуть і нові звільнення, «оскільки це дієвий механізм, відмінний від механізму повернення дітей, де є інші реалії. У випадку з полоненими це, по суті, обмін списками, переданими сторонам, тому я гадаю, що ця діяльність триватиме — що, на мою думку, є дуже позитивним і може створити умови, які сприятимуть миру та можливим переговорам».