Концертом Харківської опери в Римі завершився Тиждень молитов за Україну

Концертом Харківської опери в Римі завершився Тиждень молитов за Україну - фото 1
В рамках заходів, організованих в Римі та у Ватикані в контексті річниці широкомасштабної війни в Україні, 28 лютого 2023 р., в Palazzo della Cancelleria, відбувся концерт класичної та сакральної музики Харківського національного академічного театру опери та балету імені Лисенка. Цей захід відбувся завдяки зусиллям Християнського благодійного фонду «Покров» (м. Харків) та Посольства України при Святому Престолі.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Перед початком концерту зі вступним словом до присутніх звернулися Посол України при Святому Престолі Андрій Юраш, Заступник Секретаря зі стосунків з державами Святого Престолу монсеньйор Мирослав Ваховський та представник Християнського благодійного фонду «Покров» Сергій Трунов.

Андрій Юраш пригадав, що представники Харківської опери вже не вперше у цьому ватиканському палаці: ще в липні минулого року вони брали участь у представленні пам’ятної срібної медалі «Мир в Україні», яку випустив Монетний двір Держави-Міста Ватикану. Їхня музика супроводжувала також спільну молитва за Україну, що відбулася 21 лютого в базиліці Сант-Андреа-делла-Валле за ініціативою Посольства.

«Присутні тут митці та їхні твори, – зауважив у своєму слові монсеньйор Мирослав Ваховський, – нагадують нам, насамперед, про те, що прагне чути Україна: не оглушливий гуркіт зброї, що забирає життя, а мелодійний звук миру, який вчиняє більш конкретною всяку надію». Він додав, що всі заходи, які відбулися протягом тижня у контексті річниці війни в Україні, стали нагодою, аби «висловити близькість до мученицького українського народу», і насамперед, нагодою для молитви за те, «аби війна, страждання та смерть якнайшвидше поступилися місцем справедливому та тривалому мирові».

Сергій Трунов, представник БФ «Покров», розповів присутнім, що Харків постійно перебуває під обстрілами російських військових, але, не зважаючи на це, навіть ті частини області, які раніше були окуповані, потроху починають відновлюватися. Він зазначив, що їхній фонд опікується дітьми та їхніми матерями, які залишилися у місті. «Навіть у бомбосховищах і підземних станціях метро діти, які ховаються від ракетних обстрілів, продовжують гратися, присвячувати час творчості та навчанню», – підкреслив він, додаючи, що вони привезли з Харкова деякі дитячі малюнки, які були намальовані в харківському метро. Ці малюнки були виставлені в одному із залів, виділених для мистецького заходу.

«Вже майже рік ми виконуємо культурну місію, – зазначив в інтерв’ю для Vatican News Головний диригент Харківського національного академічного театру опери та балету Петро Морозов, – ми показуємо людям різних країнах – у Словаччині, Німеччині, Австрії, Франції, Італії та багатьох інших – що Україна має свою культуру – виконавську, композиторську, вокальну і оперну. Ми показуємо всьому світу, що Україна – це Європа і ми чесно робимо свою справу на культурному фронті».