Консульство РФ у фінському місті Турку лишилось без церкви через війну в Україні

02 серпня, 08:55
Світові
Консульство РФ у фінському місті Турку лишилось без церкви через війну в Україні - фото 1
Адміністрація міста Турку у Фінляндії вирішила позбавити місцеве генконсульство Росії контролю над церквою, яка була передана російським дипломатам ще за часів СРСР, у зв’язку зі збройною агресією РФ проти України.

Про це повідомляє Helsingin Sanomat, інформує Суспільне.

Як пояснює видання, місто Турку володіє будівлею, переобладнаною в церкву; ще за радянських часів консульству СРСР дозволили користуватися нею безкоштовно. Водночас міська адміністрація сплачує за оренду території, де розташована будівля, місцевим землевласникам, розповів голова міжнародного відділу адміністрації міста Турку Міка Акканен.

"Раніше між Фінляндією та Радянським Союзом була домовленість про те, що консульства розташовуватимуться в Турку та Ленінграді, і в обох місцях у співробітників має бути можливість відпочинку. Угода про існування генеральних консульств між Фінляндією та Росією залишається чинною, а значить — й угода про зону відпочинку", — розповів посадовець.

За його словами, міська влада має повне право змінити умови договору щодо церкви. У зв'язку із російською агресією проти України адміністрація Турку вирішила забрати будівлю у російської дипломатії.

"Місто не має підстав віддавати будівлі в користування безкоштовно. Саме тому було виправдано припинення дії права на використання", — пояснив Акканен.

Умови використання передбачають, що росіяни мають повернути будівлю в початковому вигляді. Відтак з неї вже демонтували купол та ікони.