Коштовну тканину біблійських часів відшукали археологи

01.02.2021, 12:11
Світові
Тканину біблійських часів вдалося відшукати археологам під час розкопок у долині Тімна, що знаходиться в глибині Аравійської пустелі.

 

Коштовну тканину біблійських часів відшукали археологи - фото 66022

 

Вчені знайшли фрагмент тканини, що була пофарбована у колір королівського пурпуру. Артефакт належить до першого тисячоліття до нашої ери, а саме часу завоювання біблійним царем Давидом Ідумейського царства. Про це повідомляє "Ракурс" з посиланням на BBC.

Королівським пурпуром у ті часи називали неймовірно стійкий і дорогий барвник, який цінувався на вагу золота, та асоціювався з вищою знаттю і священнослужителями.

Наразі це найраніший відомий зразок такої тканини у всьому Південному Леванті. До цього були відомі лише зразки королівського пурпуру часів Римської імперії, тобто щонайменше на тисячу років молодше. Своїм пурпуровим кольором тканина зобов’язана трьом видам молюсків, що мешкають в Середземному морі. Саме тому виробництво цього барвника було надзвичайно складним.

Археологи зауважують, що у долині Тімна розташовувалися знамениті мідні копальні царя Соломона. Туди тканину доставили за сотні кілометрів, що вплинуло на її вартість, а власнику додало додаткового престижу та статусу.

Професор Тель-Авівського університету Ерец Бен-Юсеф, який керує розкопками, додав, що шмат тканини виявили в глибині пустелі, «де такі цінні тканини зазвичай не в ходу». За його словами, ця знахідка демонструє в новому світлі життя кочових народів на зорі становлення Ідумейського, Моавітського та Аммонітянського царств.