Костел Миколая в Києві досі не передали громаді: Зеленського просять втрутитися

Костел Миколая в Києві досі не передали громаді: Зеленського просять втрутитися - фото 1
Римо-католицька громада Києва простить президента Володимира Зеленського звернути увагу на ситуацію довкола передачі костелу святого Миколая та посприяти передачі його врешті-решт у руки громади.

Про це заявив настоятель РКЦ делегатури, яка опікується костелом св. Миколая отець д-р Павло Вишковський, передає ZN.

Він нагадав, 1 червня 2022 року костел святого Миколая у Києві, який до пожежі в вересні 2021 року виконував роль органного корнцертного залу, мали передати релігійній громаді, як це було домовлено в рамках підписаного Меморандуму між Міністерством культури та інформаційної політики та парафією костьолу.

«Однак цього так і не сталось. На цю подію були запрошені представники Ватикану і відомі гості з різних країн світу. За день до цієї події, під час ZOOM конференції Міністерство заявило, що передача не відбудеться», - нагадав священик.

За його словами після цього інциденту справа про передачу храму зовсім зависла у повітрі, а зрив передачі обґрунтували війною.

«Я переконаний у добрій волі нашого президента, який на 30-річчя незалежності нашої країни назвав костел св. Миколая "одним із семи чудес Києва" і тому вкотре звертаюся до нього поставити остаточну крапку у 30-річних обіцянках влади повернути святиню парафії. Лише таким чином ця перлина Києва буде збережена від руйнації», - заявив він від імені релігійної громади римо-католиків Києва.

Отець Вишковський додав, що громада готова вкладати гроші у відновлення та збереження споруди храму та вже заручилась підтримкою від колег у США Польщі, Італії, Бельгії та інших країн, які, однак, готові надати кошти лише після повернення костелу парафії.

Нагадаємо, 3 вересня 2021 року у костелі святого Миколая спалахнула пожежа. Після ліквідації загоряння стало відомо, що в органі костелу сталося коротке замикання, яке призвело до пожежі та повного знищення інструменту.

Після суспільного резонансу прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 10 вересня 2021 року підписав розпорядження про підготовку передачі костелу Святого Миколая римо-католицькій громаді.

Водночас будівлю храму досі не відремонтували після пожежі. Як повідомив адвокат Масі Наєм, підрядна організація, яка здійснювала роботи у костелі Св. Миколая в Києві після тогорічної пожежі, не виходить на зв’язок після одержання більшої частини коштів.

Храм був побудований у 1899-1909 роках у неоготичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким за проектом С. В. Валовського. У 1936 році костел святого Миколая закрила радянська влада, відтоді споруду використовували як господарське приміщення. У 1978 році за наказом колишньої Ради Міністрів Української РСР будівлю костелу віддали Будинку органної музики.