Костел у Керчі визнали "безхозним", Севастопольський - беруть під "охорону"

07 жовтня, 10:53
Суспільство
Костел у Керчі визнали "безхозним", Севастопольський - беруть під "охорону" - фото 1
«Адміністрація» Керчі вирішила, що збудований у середині ХІХ ст. міський римо-католицький костел (вул. Театральна, 32, кадастровий номер 90:19:010109:9985), визнаний «об’єктом культурної спадщини федерального значення», має ознаки «безхозного». Через це окупаційна «влада» міста ініціювала внесення будівлі на облік у «державному комітеті з державної реєстрації та кадастру республіки Крим».

Про це повідомляє «Невільний Крим».

30 вересня нещодавно призначений «головою адміністрації Керчі» Святослав Брусаков видав «постанову», що приписує виконати відповідні дії «департаменту майнових і земельних відносин адміністрації Керчі».

«Постанову» прийнято з метою «забезпечення якісної, надійної та безпечної експлуатації об’єктів, що мають ознаки безхазяйних» на підставі листа «міжрегіонального територіального управління федеральної агенції з управління державним майном у республіці Крим і місті Севастополі» та «довідки» про відсутність інформації про костел у «реєстрі муніципального майна» Керчі.

Архітектуру вулиці Гоголя в Севастополі має захистити єдина охоронна зона. «Акт» відповідної «історико-культурної експертизи» оприлюднено на сайті міського «департаменту з питань охорони культурної спадщини».

«Експертна комісія» дійшла висновку, що єдині містобудівні правила для всієї цієї території, а не для десятка невеликих зон, краще захистять історичне середовище, яке слугує «сприятливим тлом для візуального сприйняття об’єкта культурної спадщини».

Костел у Керчі визнали 'безхозним', Севастопольський - беруть під 'охорону' - фото 80149
Костел у Керчі визнали 'безхозним', Севастопольський - беруть під 'охорону' - фото 80155

У межі єдиного регламенту, серед іншого, візьмуть римо-католицький костел на площі Ушакова, що використовувався як кінотеатр і у 2018 р. в якості «жесту доброї волі» був переданий владою держави-окупанта міській релігійній громаді.