Кримський мусульманин, якого судять у Ростові, п'яту добу сидить у карцері
Руслан Зейтуллаєв, якого разом ще з трьома кримськими мусульманами судять у Ростові-на-Дону за звинуваченням у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір", посадили в карцер.
Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов, інформують "Крим Реалії".
За інформацією захисника, Зейтуллаєва вже п'яту добу утримують у карцері через те, що "не погодився на дії, що принижують його честь і гідність, а також через відмову порушувати канони ісламу".
"Після останнього судового засідання, після прибуття в слідчий ізолятор Ростова-на-Дону адміністрація СІЗО почала вимагати в Руслана, щоб він роздягнувся догола, нібито для проведення огляду. Руслан змушений був роздягнутися до спідньої білизни, проте повністю знімати з себе все відмовився", – розповів подробиці Курбедінов.
Як зазначив адвокат, через релігійні переконання, згідно з канонами ісламу, оголятися повністю перед третіми особами – нехай і однієї статі – заборонено.
Він також вказує на те, що такий вид огляду принижує честь і гідність людини, є в цьому випадку, безпідставним.
"Зрозуміти цілі тих, хто це робить, нормальній людині складно. Четверо обвинувачених у цій справі перебувають під безпрецедентним наглядом як у камерах, так і поза ними. Тому говорити, що хтось щось зможе пронести, заховати, передати – годі й говорити. Та й нікому в голову не приходить таке робити, хіба, що звісточку від дружин зі словами підтримки передати хлопцям", – додав Курбедінов.
2 серпня в Північно-Кавказькому окружному військовому суді Ростова-на-Дону відбулося чергове судове засідання у справі кримських мусульман, звинувачених у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір" – Руслана Зейтуллаєва, Рустема Ваїтова, Прімова Нурі і Сайфуллаєва Ферата.
Однак суд не зміг заслухати по відеозв'язку експерта.
Кримських мусульман заарештували взимку 2015 року в Севастополі. У травні їм продовжили арешт до жовтня.
Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті.
Вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії.
Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" 2003 року, включивши до списку об'єднань, названих "терористичними".
Крім Росії ця організація як терористична заборонена в Узбекистані, Казахстані, Китаї та деяких інших азіатських і африканських країнах.
У Німеччині діяльність "Хізб ут-Тахрір" обмежена через звинувачення в антисемітизмі. В Україні та в більшості країн Заходу вона може діяти легально.