Латинський Патріарх Єрусалима розповів про християн в Газі та просить постити задля миру

14.10.2023, 09:00
Світові
Латинський Патріарх Єрусалима розповів про християн в Газі та просить постити задля миру - фото 1
Латинський Патріарх Єрусалима під імені всіх ординаріїв у Святій Землі оголосив наступний вівторок, 17 жовтня, днем посту і молитви в намірі миру.

Патріарх Піццабалла визнає, що біль і шок від того, що діється, — величезні. Про це пише Vatican News.

Християни вкотре опинилися в самісінькому центрі політичної та мілітарної кризи, посеред моря безпрецедентного насильства.

«Ненависть, якої ми, на жаль, зазнаємо вже надто довго, зросте ще більше, а спіраль насильства, що виростає з неї, принесе ще більші нищення. Здається, все говорить про смерть», — пише Латинський Патріарх Єрусалима.

Він підкреслює, що в таких умовах сповідники Христа тільки з молитви можуть черпати сили і мир, необхідні, щоб вистояти в ці тяжкі часи. Тому Патріарх закликає розпочати в найближчий вівторок піст, організувати адорації Пресвятих Дарів та молитися Розарій за мир.

Кардинал П'єрбаттіста Піцабалла, розповідаючи 10 жовтня про ситуацію на Близькому Сході в інтерв'ю для Радіо Ватикану, повідомив про стан християнської громади в Газі. За його словами, домівки деяких сімей були зруйновані, але вони в безпеці. «Всі вони зібрані в приміщеннях парафії та нашої школи, сподіваючись, що не стануть мішенню нападу», – сказав він, зазначивши, що «у них є запаси продовольства на деякий час, але якщо облога триватиме, це буде проблема».

Кардинал Піцабалла побоюється, що війна може тривати дуже довго, принаймні до вирішення палестинського питання. «Поки палестинське питання, свобода, гідність і майбутнє палестинців не будуть взяті до уваги в необхідних сьогодні формах, перспективи миру між Ізраїлем і Палестиною будуть дедалі складнішими», – підкреслив він. Міжнародна спільнота повинна почати дивитися на Близький Схід й ізраїльсько-палестинську проблему з більшою увагою, ніж дотепер.

Латинський Патріарх закликав до засудження насильства в усіх його формах та до необхідності працювати над припиненням вогню, адже «допоки чути гуркіт зброї, неможливо почути інші голоси».