Лавров поскаржився в ООН та ОБСЄ на "гоніння" УПЦ МП

15 березня, 15:51
Світові
Лавров поскаржився в ООН та ОБСЄ на "гоніння" УПЦ МП - фото 1
Голова МЗС РФ написав листи генсеку ООН Антоніу Гутеррішу та голові ОБСЄ Буяру Османі. Російський дипломат стверджує, що в Україні проводять репресії проти "канонічної" Православної Церкви.

Про це повідомляє Фокус.

Голова Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров надіслав офіційні листи генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу та голові ОБСЄ Буяру Османі, у яких поскаржився на "гоніння" Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Як уточнюється в заяві дипломатичного відомства, Лавров написав про "кричущі порушення загальнолюдських та конституційних прав православних віруючих" в Україні.

"В основі цих порушень є репресивна політика київського режиму [мається на увазі керівництво України], спрямована на знищення Української Православної Церкви", — йдеться у повідомленні МЗС.

Лавров у своїх листах, зокрема, розповів про "масове захоплення храмів УПЦ МП" та "примусову незаконну ліквідацію" релігійних громад [мається на увазі добровільний перехід церков під інші юрисдикції]. Також російський чиновник згадав про санкції щодо УПЦ МП та позбавлення деяких архиєреїв українського громадянства.

Окремо дипломат країни-агресора наголосив на припиненні оренди території Києво-Печерської лаври для УПЦ МП. Голова МЗС РФ розцінив це як "прагнення під надуманим приводом за допомогою репресій позбавити канонічну православну церкву однієї зі своїх головних святинь".

"Це, фактично, пік гонінь на канонічне православ'я в Україні", — йдеться у заяві.

МЗС РФ закликало Гутерріша та Османі вимагати від Києва "припинити свавілля та репресії проти канонічної Православної Церкви", а також завадити "виселенню ченців" з Києво-Печерської лаври.