Лаврова і керівництво РПЦ звинуватили в втручанні у внутрішні справи Чорногорії

20.09.2021, 13:04
Світові
Лаврова і керівництво РПЦ звинуватили в втручанні у внутрішні справи Чорногорії - фото 1
Президент Чорногорії Міло Джуканович звинуватив Росію у відкритому втручанні у внутрішні справи країни.

Про це повідомляє Портал «Credo.Press».

Приводом для цього послужили висловлюваннях глави МЗС РФ Сергія Лаврова і голови ВЗЦЗ МП митрополита Волоколамського Іларіона (Алфеєва) про недавні протести в Цетіньє. Вони пройшли в зв'язку з інтронізацією нового Чорногірського митрополита Сербського Патріархату Іоанникія.

«Останні заяви митрополита Іларіона і міністра Лаврова лише підтверджують відкрите втручання Росії у внутрішні справи Чорногорії. Причому в дуже грубій і неналежній формі з боку такого високого церковного сановника. Коментар міністра Лаврова з приводу недавніх подій в Цетіньє також нижче рівня глави дипломатичної служби Росії», - цитує Міло Джукановича офіційний сайт президента Чорногорії.

Раніше Лавров і Іларіон допустили, що протести проти інтронізації Іоанникія могли бути організовані керівництвом Чорногорії для утримання влади. Джуканович заявив, що подібні висловлювання є доказом того, що «Російська Церква служить державним інтересам Росії за кордоном».

Президент Чорногорії вважає, що Іларіон і Лавров налаштовані проти його країни і проти православ'я в цілому. Він також вважає, що уряд РФ і РПЦ МП намагаються «дестабілізувати Чорногорію і збити її з шляху європейської інтеграції».