Лики святих знайшли у стінах старого сільського клубу на Чернігівщині

15 квітня, 12:50
Культура
У селі Лосівка на Семенівщині розвалюється сільський будинок культури. На його стінах у повний людський зріст намальовані чотири ікони.

Їх показав Суспільному місцевий житель Іван Лось.

Лики святих знайшли у стінах старого сільського клубу на Чернігівщині - фото 70615

 

Чоловік каже, раніше цих ікон видно не було. Однак, про їх існування жителі села знали.

«Оце все намальовано на дереві. Його просто забілили тоді крейдою у радянські часи. І так воно було. Ну а хлопці його розтирали. При мені такий випадок був – крейду розтерли, завклуб сюди приходить і бачить: святі люди дивляться на них зі стін. Потім змусили їх заплатити штраф і побілити клуб».

У дорадянські часи тут була церква. Служби у ній не проводилися від 30-х років минулого сторіччя, однак сама церква стояла цілою. У 1944-му з церкви зірвали куполи, хрести та викинули ікони. В селі не пам’ятають, як називалась церква та коли побудована. Спогади про храм залишилися в однієї бабусі Віри Ілюші.

Однак чотири ікони викинути не змогли, бо намальовані на самих стінах. В такому вигляді вони збереглися і до сьогодні в напіврозваленому клубі-церкві.

Щоб клуб не мав форму хреста, тоді знесли праве крило споруди разом з фундаментом. Всередині досі можна побачити стовпчики з каменю, на яких колись трималась підлога.

В 90-х роках сам клуб завершив своє існування – молодь з села роз’їхалася.

За словами голови Семенівської громади Сергія Деденка, наразі триває передача майна колишнього району у комунальну власність громади. Про збереження клубу-церкви у Лосівці ніхто до нього не звертався і, чи представляє він культурну цінність, відомостей немає.

Теги: #Ікона