Литва закликає ЄС запровадити санкції проти Патріарха Кирила

25 квітня, 08:54
Православні
Литва закликає ЄС запровадити санкції проти Патріарха Кирила - фото 1
Міністерство закордонних справ Литви закликає Європейський Союз запровадити санкції проти очільника Російської Православної Церкви Патріарха Кирила, бо він "займається знищенням душ".

Про це заявив міністр відомства Ґабріелюс Ландсберґіс в інтерв'ю місцевому виданню 15min, інформує НВ.

«Є така пропозиція. Але поки що тільки тривають консультації для досягнення консенсусу, тому немає остаточної відповіді, чи санкції запровадять», — сказав він.

На думку глави МЗС, Патріарх Кирил займається не пастирством, а «знищенням душ, підтримуючи війну й усі ті жахи, які відбуваються в Україні».

Також Литва бере участь у консультаціях про відокремлення Литовської Православної Церкви від Московського Аатріархату, але це, за словами Ландсберґіса, питання самовизначення громади. На відміну від Патріарха Кирила, Литовська Православна Церква, яка налічує близько 100 тисяч вірян, засудила російське вторгнення в Україну.

Як РІСУ інформувала, священики УПЦ МП звернулися до Патріарха Варфоломія з проханням допомогти їм розірвати стосунки з РПЦ і Кирилом.

Понад 400 священників УПЦ МП виступили за церковний трибунал над патріархом Кирилом. На початку березня вони записали звернення, в якому звинуватили його у потуранні війні, розв’язаній Путіним. Вони закликали митрополита Онуфрія скликати помісний Собор УПЦ МП, щоб вийти з Московського Патріархату.

У Ватикані скасували заплановану на червень в Єрусалимі зустріч Папи Франциска з Патріархом Кирилом.