"Логіка "умиротворення" не веде до миру, а лише до зростання апетиту агресора", - Предстоятель ПЦУ у Берліні

"Логіка "умиротворення" не веде до миру, а лише до зростання апетиту агресора", - Предстоятель ПЦУ у Берліні - фото 1
Ми абсолютно заперечуємо логіку «умиротворення», коли пропонують «віддати» якість території Путіну в обмін на обіцянку миру. Така логіка ніколи не веде до миру! Досвід «Мюнхенської змови», коли Гітлеру віддали Судетську область в обмін на обіцянку миру, свідчить, що апетит агресора від перемог лише зростає. Тим більше, що в Україні нема незаселених територій. На всіх землях живуть люди. Чи нам пропонують віддати в тоталітарну владу Росії наших громадян? Такий підхід в сучасному світі абсолютно неприйнятний.

Про це сказав 15 червня Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній у виступі під час візиту у Берлін в рамках заходу «Релігійні громади України і російська повномасштабна війна».

"Ми хочемо, щоби народи Європи не знали на власному досвіді того, що знаємо ми, що знає український народ.Тому нам спільно слід зупинити зло російської агресії, щоби ця агресія не рушила далі в Європу. Ми боремося за демократію та свободу не лише для себе, але для всієї Європи. І не слід думати, що в разі успіху Путіна мур пройде десь на наших землях. Цей мур може знову з’явитися тут, в центрі Європи. Лише разом, лише об‘єднавши зусилля ми зможемо перемогти і зупинити це зло і не допустити нового поділу Європи.

Український народ має сильний дух і волю до боротьби. Нам давали кілька днів до поразки, а ми боремося вже понад три місяці – і будемо боротися далі. Адже ми знаємо, чого чекати від російської окупації – вся територія, яку захопить Путін, стане «Бучею», стане «кривавою землею».

Ось чому ми просимо всієї можливої допомоги від демократичного світу загалом та від Європейського Союзу і Німеччини зокрема. Чим більше допомоги буде надано і чим швидше вона надійде – тим швидше ми зможемо відкинути агресора, повернути суверенітет над нашою територією", - наголосив Митрополит у виступі.

Предстоятель ПЦУ запевнив, що представники релігійної спільноти України демонструють єдність перед обличчям війни та агресії, показують, що нема ні релігійних, ні національних, ні інших внутрішніх причин для конфлікту. Причина лише, наголошує Митрополит Епіфаній, зовнішня – бажання Путіна відновити «Російську імперію» і відновити «Ялтинську систему» поділу Європи й світу.

Митрополит Епіфаній вкотре засвідчив, що релігійні спільноти України всеціло підтримують і благословляють курс європейської інтеграції України: "Невдовзі буде вирішуватися питання про надання Україні статусу кандидата до членства в ЄС. Ми хочемо засвідчити підтримку заявки на статус кандидата і благословляємо цю добру справу", - акцентував Митрополит ПЦУ.

Він попросив молитов за Україну, подякував за гуманітарну допомогу, за фінансову допомогу, за турботу про біженців та закликав до ще більшої допомоги посиленими санкціями та зброєю.