Ломаченко потрапив до реєстру зрадників через поширення антиукраїнської проповіді митрополита УПЦ МП

Ломаченко потрапив до реєстру зрадників через поширення антиукраїнської проповіді митрополита УПЦ МП - фото 1
Колишній чемпіон світу у трьох дивізіонах та олімпійський чемпіон 2008 та 2012 років з боксу Василь Ломаченко включений до Реєстру держзрадників, що ведеться Рухом ЧЕСНО.

Джерело: Чесно

Підставою для внесення боксера до Реєстру стала його публікація в Інстаграм відео проповіді митрополита Лонгіна, архиєрея УПЦ Московського Патріархату.

У своїй проповіді Лонгін говорить про те, що "українська держава розпочала війну проти Бога, проти Церкви господньої та проти українського народу", що є одним із ключових наративів російської пропаганди щодо низки обшуків СБУ у приміщеннях Московського Патріархату.

У своєму дописі до відео Ломаченко закликає підписників "показати, наскільки вони вірні Батькові нашому небесному і Матері нашої церкви, чи справжні ми православні, і чи віримо ми взагалі по справжньому в Бога, і наскільки ми віддані Йому".

За словами Ломаченка, "справжній православний проявить себе саме в найважчу хвилину для нашої Церкви".

Після хвилі критики у коментарях Ломаченко зробив ще один пост із ключовим повідомленням: "Той, хто має вуха, щоб слухати, нехай слухає. Усі мають вуха, але не всі мають вуха, щоб слухати".

Раніше у грудні Ломаченко опублікував фото Митрополита Запорізького і Мелітопольського УПЦ МП Луки, проти якого ввела санкції РНБО.

"Публічність накладає певні соціальні зобов'язання і на спортсменів, адже вони є кумирами наших дітей, і впливають на думку молодого покоління. Важко повірити, що зірки нашого спорту самостійно не в змозі визначити, хто з ким воює вже майже 9 років, хто почав війну, хто є державою-терористом. Це вже позиція людини. Поширення фейків російської пропаганди завдає шкоди нашій країні не менше, ніж ракети і шахеди", — вважає лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

У Реєстрі держзрадників після замовчування російської агресії опинився ексфутболіст і тренер Анатолій Тимощук.

Що стосується Московського Патріархату, то священиків Рух ЧЕСНО виокремив у окрему категорію. Деякі з них були водночас і політиками. Зокрема Володимир Удовенко був нардепом Верховної Ради РФ.

З-поміж політиків також є значна кількість тих, хто пов’язаний з московським патріархатом — Вадим Новинський, Михайло Добкін та інші.