Луцькі депутати звернулися до священиків та вірян Московського Патріархату: Не бійтесь переходити до ПЦУ

26.04.2023, 17:39
Держава
Луцькі депутати звернулися до священиків та вірян Московського Патріархату: Не бійтесь переходити до ПЦУ - фото 1
Депутати Луцької міської ради звернулися до священнослужителів та вірян УПЦ МП, що проживають на території Луцької громади, вжити необхідних заходів щодо зміни канонічного статусу церкви та виходу з підпорядкування Московського Патріархату.

Відповідне рішення ухвалили під час сесії Луцькради у середу, 26 квітня, передає Конкурент.

Депутат від фракції громадянський рух «СВІДОМІ» Андрій Лучик зауважив, що віряни та священики не мають боятися переходити до Православної Церкви України.

«Хочемо звернутися до вірян УПЦ МП з тим, щоб вони не боялися і таки переходили в Православну Церкву України. Адже на сьогодні це питання не стільки віросповідання, скільки нацбезпеки. Луцькрада зобов'язана висловити з цього питання свої позиції.», – каже депутат.

У проекті звернення зазначають, що діяльність цієї релігійної організації носить відверто антидержавницький та антиукраїнський характер, яка проводить політику розколу на релігійному ґрунті.

«Будучи фактично структурним підрозділом РПЦ, яка відома своїми давніми стосунками з російськими спецслужбами, ця релігійна організація послідовно провадить розкольницьку політику на релігійному ґрунті, штучно створюючи передумови для релігійного протистояння в українському суспільстві та невпинно розповідає всім навкруги про жахливу міжрелігійну ситуацію в Україні», – йдеться у зверненні.

Крім того, у тексті звертають увагу вірян на те, що для прикриття антидержавної діяльності структури Російської Православної Церкви на теренах України, керівництво УПЦ МП десятиліттями використовує назву «Українська православна церква». Внаслідок цієї умисної маніпуляції мільйони українців зазнають великої омани, оскільки переконані, що є вірянами української церкви.

До того ж, перед повномасштабним вторгненням Володимир Путін заявив, що вірян УПЦ «МП» «утискають», тому це була одна з причин «навести лад в Україні».

«Закликаємо відкинути непорозуміння та сумніви, вийти з лав УПЦ МП, приєднатися до Православної церкви України і спільно шукати мирні шляхи до такого рішення, яке б раз і назавжди, закрило дорогу Російській Церкві в Україну, а вірянам нашої країни дало змогу збудувати справжню Соборну незалежну Українську Церкву», – зазначають у зверненні.

Нагадаємо, у Луцьку вирішили провести інвентаризацію пам'яток та земель, які перебувають у володінні УПЦ МП, та розірвати договори користування цими об'єктами з УПЦ МП.
Депутат міської ради Андрій Лучик ініціював скерувати звернення Луцькради до Президента та Верховної ради з проханням позачергово ухвалити законопроєкти, які дозволять офіційно заборонити діяльність УПЦ МП.