Львів запропонує Держспецзв’язку альтернативну ділянку для розміщення спецобладнання замість частини Митрополичих садів, - ЛМР

Львів запропонує Держспецзв’язку альтернативну ділянку для розміщення спецобладнання замість частини Митрополичих садів, - ЛМР - фото 1
Заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач повідомив, що місто запропонує Держспецзв’язку альтернативну ділянку для розміщення спецобладнання замість частини Митрополичих садів.

Про це інформує Zaxid.net.

«Митрополичими садами собору святого Юра має розпоряджатися Церква. Саме тому не так давно депутати проголосували, аби віддати 2 гектари землі у користування львівської курії УГКЦ (…) Сьогодні міський голова Львова мав розмову з прем’єр-міністром, бо така ситуація нікому не робить честі. На щастя, є розуміння і порозуміння. Митрополичі сади, які закладав Андрей Шептицький, є і залишаються за Церквою. Водночас місто пошукає і запропонує альтернативну ділянку для військових, де вони зможуть розмістити своє спецобладнання», – написав він 23 червня у Facebook.

Зазначимо, що у частині Митрополичих садів, які перебувають у постійному користуванні УГКЦ, розташовані об’єкти КРРТ. Залишки ретрансляційних веж, які були на цій ділянці, Концерн РРТ вже демонтував, проте тут ще розташовується телекомунікаційний вузол, по якому йде зв’язок різних мобільних операторів, радіо, телебачення та інтернету. Зараз управління намагається відсудити цю земельну ділянку у Львівської міської ради.

Як РІСУ повідомляла, 22 червня 2021 р. капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк на своїй фб-сторінці повідомив, що зі сторони Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення була спроба рейдерського захоплення Митрополичих садів з використанням військовослужбовців і машини військової спецтехніки. Ця земельна ділянка є під охороно ЮНЕСКО і ухвалою сесії Львівської міської ради від 4 вересня 2020 року була надана в постійне користування Церкви. На земельній ділянці встановлене обмеження на капітальне будівництво та огородження.

Вже сьогодні Львівська філія Концерну РРТ заявила, що не рейдувала Митрополичі сади, а "мала планові навчання на стратегічному об’єкті".