Львівська команда створила 3D-модель Бродівської синагоги

23 лютого, 11:15
Інші конфесії
Львівська команда створила 3D-модель Бродівської синагоги - фото 1
Пам’ятка XVIII століття лежить у руїнах і продовжує стрімко руйнуватися.

Львівське бюро Skeiron зробило архітектурну модель Бродівської синагоги на Львівщині. Пам’ятка XVIII століття лежить у руїнах і продовжує стрімко руйнуватися.

Бродівську синагогу оцифровували. Після лазерного сканування і обробки даних отримали тривимірну хмару точок. З цієї хмари можна вивести ортогональні види, розрізи, плани, фасади, а також завантажити її в архітектурні програми, як Autodesk Revit чи Graphisoft AcrhiCAD.

Компанія BIMprove змоделювала синагогу в Revit, отримавши детальну BIM-модель споруди.

BIM-модель — інструмент для проектуваня, який дозволяє швидко вивести необхідне креслення, точно прорахувати кількість матеріалів та об’єми робіт.

Співзасновники Skeiron — геодезист Юрій Преподобний та Андрій Гривняк. За сім років існування команда оцифрувала понад 100 історичних будівель у чотирьох країнах.

«Може статися, що снаряд чи шахід влучить в якусь пам’ятку, а інформації про неї бракуватиме, то ми її не відбудуємо. Нажаль, таке трапляється і в мирні часи — пам’ятки зникають через байдужість, недбальство, бідність, — пояснюють свою місію Skeiron. — Маємо гіркий досвід: раптом з’являються ресурси на відбудову, але немає достатньої кількості фото, точних замірів, фіксації внутрішнього й зовнішнього вигляду — і відтворення неможливе».