“Люди мають зрозуміти її згубність”, – Сущенко про Московську Церкву

“Люди мають зрозуміти її згубність”, – Сущенко про Московську Церкву - фото 1
Перший заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко вважає, що громаду треба переконувати у згубності УПЦ Московського Патріархату.

Про це він розповів у інтерв’ю виданню 18000.

– Ви знаєте позицію нашої політичної сили. Ми ще торік виступали з відповідними зверненнями на сесіях. Головна перемога в тому, що нам вдалося з нашими політичними партнерами, навіть опонентами, домовитися і, відповідно, звернення про заборону було ухвалене навесні цього року. Потім було ще кілька звернень.

Звісно, що не завжди ми знаходимо підтримку в таких питаннях як свобода релігії. І оцінка цій Церкві є на високому рівні. Питання в тому, як переконати громаду, яка ще не визріла до конкретного кроку. У Черкаській області понад 450 парафій, церков, які належать Українській Православній Церкві Московського Патріархату. Перехід триває. Якщо раніше це навіть блокувалося, то зараз процес є. Але ми всі маємо усвідомлювати, що на це треба час.

Важливу роль мають відігравати і журналісти, і просвіта, і роз’яснювальні кампанії на державному рівні. Їх треба проводити, щоб люди зрозуміли, яка згубність цієї верхівки, цієї Церкви з одного боку, з іншого – самі священики визначилися для себе про перехід, – сказав Сущенко.