Македонська Церква, яка прагне автокефалії,  сподівається знайти спільну мову з Сербською

03 березня, 11:44
Православні
Македонська Церква, яка прагне автокефалії,  сподівається знайти спільну мову з Сербською - фото 1
Побажання розвивати відносини між Македонською (невизнаною) і Сербською (офіційною) Церквами висловив архиєпископ Охридський і Македонський Стефан в привітанні, адресованому новому Патріарху Сербському Порфирію, поширеного  19 лютого.

Таким чином архиєпископ Стефан виявив бажання і сподівання Македонської Церкви, яка в даний момент перебуває в стані "односторонньо проголошеної автокефалії" (формулювання патріарха Московського РПЦ МП Алексія) від Сербської Церкви, яка створила на території Македонії паралельну єрархію, що викликало несхвалення РПЦ МП, повідомляє Credo.press.

Також Македонська Православна Церква (МПЦ-АТ) не визнається світовим православ'ям - її предстоятеля не згадують в диптихах. Втім, це не завадило співслужінні предстоятеля МПЦ-ОА з патріархом Болгарським Неофітом, а в листопаді 2017 року Македонська Церква навіть офіційно звернулася до болгарського Синоду з проханням посприяти в отриманні автокефалії.

Болгарський Синод у відповідь на це звернення ухвалив: "За умови, що МПЦ визнає БПЦ-БП своєю Церквою-Матір'ю, БПЦ-БП, усвідомлюючи свій священний обов'язок, береться надати повне сприяння, заступаючись і виступаючи перед Помісними Православними Церквами, зробити все необхідне для встановлення канонічного статусу МПЦ".

Після визнання Константинополем автокефалії Православної Церкви України митрополит Преспанско-Пелагонійський Петро заявив, що і Македонська Церква чекає визнання від Константинополя. Більш того, як президент, так прем'єр-міністр Північної Македонії, за прикладом українських парламенту та президента, звернулися до Вселенського Патріарха Варфоломія з відповідним проханням.

Втім, митрополит Петро допускає, що пропозиція надати автокефалію МПЦ-ОА може виходити і від нового Патріарха СПЦ, але надати її може лише Вселенський Патріарх.