«Марія вирушила, поспішаючи»: у Більшівцях відбулася францисканська зустріч молоді

17.07.2021, 19:38
Католики
«Марія вирушила, поспішаючи»: у Більшівцях відбулася францисканська зустріч молоді - фото 1
З 11 по 13 липня у Санктуарії Матері Божої, Цариці Миру і Поєднання, у Більшівцях пройшла францисканська зустріч молоді під гаслом «Марія вирушила, поспішаючи». Участь в молодіжних реколекціях взяли близько 250 осіб віком від 12 до 35 років зі Львова, Стрия, Тернополя, Івано-Франківська, Кривого Рогу, Борисполя, Коломиї, Кам’янки Бузьки, Снятина та інших міст.

«Тема цьогорічної зустрічі молоді є насправді символічною, — розповідає головний організатор о. Станістав Нуцковський OFM Conv. – Минулого року ми всі пережили час, коли були змушені закритися в своїх домівках і перенести своє життя в режим онлайн. Ми запросили молодь, щоб вони швидко вийшли з віртуального, ілюзійного і насправді пустого світу назустріч Богу, який нас наповнює і дає нам сенс життя. Цього також свого часу досвідчила і Марія, коли Бог її покликав. Вона відмовилася від усього заради Нього, стала сміливою, відважною і перестала боятися. Так діє і слово Боже на людину. Ми хотіли, аби ця зустріч молоді заново подарувала людям смак до життя, щоб вони перестали бути байдужими. Марія спішить до кожного з нас, аби навчити нас слухати Бога. І ми не маємо боятися вийти їй назустріч».

Паломники йшли до Більшівці подекуди тиждень - фото 75775
Паломники йшли до Більшівці подекуди тиждень

 

Традиційно зустріч молоді відбувається під час святкування храмового свята та щорічного паломництва «Миру та Поєднання». Цьогоріч вшанувати чудотворну ікону Матері Божої в Більшівцях прийшло 6 груп паломників зі Львова, Cтрия, Снятина, Тернополя, Кам’янки-Бузької та Івано-Франківська. Загалом 10 липня Більшівцівський Санктуарій прийняв близько 500 паломників.

Недільна Меса. Архиєпископ Мечислав Мокшицький - фото 75772
Недільна Меса. Архиєпископ Мечислав Мокшицький

 

Недільну службу Божу очолив Мечислав Мокшицький, архииєпископ-митрополит Львівський.

«Тішуся, що і цього року ми можемо зустрітися тут, біля підніжжя Матері Божої в нашому Санктуарію і представити їй всі наші молитви, наші інтенції, наші радощі і трудності, — звернувся в привітанні владика Мечислав. – Я думав, що після пандемії буде важко відновити паломництво, але Господь так благословив, що в цьому році нас є ще більше, аніж в минулих роках».

Кумунія. Єпископ Едвард Кава - фото 75771
Кумунія. Єпископ Едвард Кава

 

До прочан та учасників зустрічі молоді протягом суботи-вівторка в повчальному слові під час святих Мес зверталися також єпископ Едвард Кава, настоятель Санктуарію св. Антонія у Львові о. Микола Орач OFM Conv та вікарій кустодії о. Станістав Пенькаля OFM Conv.

В понеділок учасники францисканської зустрічі молоді організували Фатімський молебень вулицями Більшівців.

Недільна Служба - фото 75778
Недільна Служба

 

Довідка: Санктуарій Матері Божої, Цариці Миру і Поєднання розташований в смт. Більшівці на Івано-Франківщині. Римо-католицьким храмом, що датується XVIII ст., до 1945 року опікувалися отці-кармеліти. За радянських часів храм зазнав значної руйнації і служив пунктом збору склотари. Однак, уже після проголошення незалежності України, зусиллями ордену францисканців розпочалася відбудова храму та монастиря, яка триває і досі. З 2001 року храм повністю відновив свою діяльність. Вшанувати Матір Божу Більшівцівську знову приходять прочани, тут часто відбуваються реколекції та зустрічі молоді, а Санктуарій є добре знаним не лише в Україні, а й за її межами.

Суботня Меса. Єпископ Едвард Кава - фото 75773
Суботня Меса. Єпископ Едвард Кава

 

Адорація Пресвятих Дарів - фото 75776
Адорація Пресвятих Дарів

 

Недільна Служба - фото 75774
Недільна Служба

 

Інтерграційні танці - фото 75779
Інтерграційні танці

 

Інтерграційні танці - фото 75777
Інтерграційні танці