Мера Кам'янця-Подільського відзначили церковною нагородою. Митрополит ПЦУ обурений

24.01.2021, 11:06
Держава
Мера Кам'янця-Подільського відзначили церковною нагородою. Митрополит ПЦУ обурений - фото 1
Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський ПЦУ Антоній (Махота) прокоментував отримання нагороди Кам'янець-Подільського міського голови Михайла Посітка, називаючи її несправжньою.

Передає Depo.Хмельницький.

Мера Кам'янця-Подільського відзначили церковною нагородою. Митрополит ПЦУ обурений - фото 65533

 

Митрополит пише, що нагородження неіснуючою нагородою від Вінницького митрополита виглядає приблизно так, якщо б Хмельницький архиєрей нагородив, наприклад, голову міста Івано-Франківська: "Прикро, що подібної нагороди ордена Миколая такого вигляду не існує, як і наградного листа".

Така новина викликала шквал обговорень та емоцій в соцмережі.

Мера Кам'янця-Подільського відзначили церковною нагородою. Митрополит ПЦУ обурений - фото 65534

19 січня на офіційній сторінці у Фейсбук Кам’янець-Подільська міська рада повідомила, що міський голова Михайло Посітко, відповідно до Указу митрополита Вінницького і Брацлавського, нагороджений «Орденом Святителя Чудотворця Отця Миколая за доброчесне служіння Святій вірі Православній та Україні».

Як видно з документу, мера нагородив колишній владика УАПЦ, а нині митрополит Вінницький і Брацлавський ПЦУ Роман (Балащук). Як повідомив РІСУ настоятель Богоявленської парафії м. Кам'янця-Подільського прот. Ігор Герій (клірик Хмельницької єпархії ПЦУ, колишньої УАПЦ, яка є у юрисдикції митр. Романа), єпископи мають право на свій розсуд відзначати конкретних осіб.