• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Мерія Таллінна розірвала договір про оренду приміщення канцелярії Естонської Православної Церкви МП...

Мерія Таллінна розірвала договір про оренду приміщення канцелярії Естонської Православної Церкви МП

19 квітня, 13:19
Світові
Мерія Таллінна розірвала договір про оренду приміщення канцелярії Естонської Православної Церкви МП - фото 1
Влада Таллінна заявила про розірвання договору про оренду приміщення канцелярії Естонської Православної Церкви (ЕПЦ) Московського Патріархату.

Про це повідомляє Благовіст.

«Мерія надіслала керівництву ЕПЦ офіційне повідомлення про розірвання договору оренди приміщення», – йдеться у повідомленні.

У приміщенні, про яке йдеться, розташована канцелярія митрополита Євгена, який раніше був змушений залишити територію Естонії, але залишився головою Православної Церкви Московського Патріархату.

ЕПЦ орендує у столиці Естонії сім об'єктів нерухомості, три з них – безпосередньо біля міста. Олександро-Невський собор (головний православний храм Таллінна) формально є муніципальною власністю. Його було передано в оренду на 36 років у 2001 році. Будівлю канцелярії митрополита, договір на оренду якого зараз розривається, було передано у безстрокову оренду у 2005 році. Третій об'єкт – будинок сучасного храму. Плата за право забудови дорівнює нулю, воно надано ЕПЦ строком на 99 років.

Вікарій Талліннської єпархії Естонської Православної Церкви Московського Патріархату, тартуський єпископ Данило (Лепіск) заявив, що держава не має повноважень втручатися в канонічну організацію Церкви. «Ми маємо намір відстоювати нашу свободу віросповідання, але сподіваємось, що не доведеться зіткнутися з її обмеженням в Естонії», – сказав єпископ Данило.