"Ми допустили одну дуже велику помилку": Голова ВЗЦЗ МП визнав "провину РПЦ" в українських подіях

"Ми допустили одну дуже велику помилку": Голова ВЗЦЗ МП визнав "провину РПЦ" в українських подіях - фото 1
Глава Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату (ВЗЦЗ МП) митрополит Іларіон (Алфєєв) визнав провину Московського Патріархату в тому, що Константинопольський Патріархат "втрутився в церковне життя України".

"Я думаю, дійсно частина провини лежить на нас, і я повинен визнати, що ми допустили одну дуже велику помилку", - сказав митрополит в інтерв'ю, яке 14 грудня публікує грецька газета "Катімеріні".

Про це інформує Credo.press.

Постійний член Синоду РПЦ МП пояснив, що тема автокефалії обговорювалася протягом усього процесу підготовки Всеправославного Cобору, який пройшов на Криті в 2016 році, проте "по цій темі не вдалося знайти повної згоди".

"Ми практично домовилися про те, що автокефалія в подальшому не буде надаватися одноосібно рішенням Вселенського Патріарха, що надання автокефалії буде можливо тільки за згодою всіх помісних Церков, - цитує митрополита" Інтерфакс "(interfax.ru). - Залишалося тільки домовитися про те, в якій формі будуть стояти підписи під томосом про автокефалію - на цю тему досягти домовленості не вдалося. і що тоді сталося? Патріарх Варфоломій розіслав листи в помісні Православні Церкви з пропозицією зняти тему автокефалії з порядку денного і провести Всеправославний Собор. Ми на цю пропозицію погодилися , і то була наша велика помилка ".

Митрополит Іларіон зазначив, що Московський Патріархат тоді (на передсоборному нараді в Шамбезі) "повірив" Патріарху Варфоломію, який привселюдно сказав, що визнає митрополита Онуфрія як єдиного канонічного главу православ'я в Україні.

"Це були його слова, і ми цим словам повірили. Ми подумали: раз так говорить Вселенський Патріарх, давайте ми дійсно, як він нам обіцяє, проведемо Собор, а після того будемо продовжувати обговорення теми автокефалії. Не можна було йому вірити. Це і була наша велика помилка ", - визнав представник РПЦ МП.