"Ми не розуміємо, що робить українська влада для захисту українців Криму", - митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ

06.10.2022, 13:20
Держава
"Ми не розуміємо, що робить українська влада для захисту українців Криму", - митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ - фото 1
«Українці в Криму знаходяться під утисками, – це мало сказати. Наголошую на тому, що українців Криму є найбільш дискримінованою в усіх сферах етнічною спільнотою. Українці Криму, ані відомі громадські, політичні та релігійні діячі не пішли на співпрацю з російською федерацією. Українцям в Криму сьогодні небезпечно не тільки вивісити прапор України, а й мати вдома українську літературу, співати українською мовою, мати можливість вчитися рідною мовою. Стан української церкви в Криму – це виживання в складних умовах, нескореність.

Джерело: Голос Криму

Так Митрополит Сімферопольський і Кримський Климент прокоментував редакції газети «Кримська світлиця» сучасний стан українців Криму.

За його словами, гнітить більше те, що жоден центральний орган влади України цього до сих пір не бачить, не чує, або нічого не хоче бачити чи чути про основну проблематику ПЦУ в Криму.

"Коли я читаю звернення від офіційної влади України до міжнародних інституцій, коли я читаю про зустрічі з міжнародними представниками цих інституцій нашої влади, – то я не бачу жодного разу піднятої теми української церкви в Криму. Всі рішення та заяви якщо і були, – то це виключно заслуга кримських українців, що є переселенцями і захищають нашу церкву, вимагаючи дій та рішень від української влади.

Просто гляньте останню так звану спільну заяву органів влади України до Ради ООН з прав людини, яку оприлюднила перша заступниця МЗС Еміне Джапарова. Виникає питання, хто готовив цю спільну заяву? Де в цій заяві хоч одне слово про права українці, де в цій заяві про нищення нашої Церкви? Жодного слова. Це не просто ганьба для України, – це диверсія проти України всередині України. І знаєте, що прикро. Прикро є те, що всі представники центральних органів влади про це знають, і нічого не бажають робити для захисту прав українців в Криму та нашої церкви в Криму.

Ми знаємо, що робить ворог, але ми не розуміємо, що робить українська влада щодо захисту українців Криму. Для мене таке враження, що всередині урядовців сидять вороги українського народу. Тому я хочу привернути увагу до цієї проблеми саме Президента України, щоб він як гарант Конституції України почав комунікувати з представниками української громади Криму, з представниками найбільш дискримінованої релігійної організації Православної Церкви України в Криму», – зазначив митрополит Сімферопольський і Кримський Православної Церкви України Климент.