Ми пояснили Папі, що російська культура сьогодні перетворилася на ідеологію „русского міра“, - Блаженніший Святослав

18 вересня, 15:10
Суспільство
Театр імені Тараса Шевченка в історичному центрі Чернігова, у який влучила російська ракета 19 серпня 2023 року, фото: Паула Бронштейн / Getty Images  - фото 1
Театр імені Тараса Шевченка в історичному центрі Чернігова, у який влучила російська ракета 19 серпня 2023 року, фото: Паула Бронштейн / Getty Images
Глава УГКЦ Святослав у своєму відеозверненні розповів про зустріч українських єпископів з Папою Франциском у Ватикані під час нещодавньої роботи Синоду.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

"Слухаючи нас, Святіший Отець сказав: «Я знаю, що вам болить, бо ви деколи сумніваєтеся, чи Папа з вами. Запевняю вас, що я — з Україною, з українським народом"", - передав слова понтифіка Блаженніший Святослав.

За його словами, кожен з єпископів міг висловити свою думку Папі.

«Ми відчули, — наголосив Предстоятель УГКЦ, — що увага світової громадськості була прикута до нашого діяння тут, у Римі, що журналісти, політики, громадські діячі хотіли чути голос Української Церкви. Ми промовили до очільників структур Католицької Церкви не тільки в межах Римської курії, а й у всьому світі. Стоячи перед обличчям Святішого Отця Франциска, кожен із наших єпископів міг звернутися до нього від імені свого народу, своєї єпархії, своїх людей. І ось ми повертаємося додому сповнені надії, запевнені в тому, що Вселенська Церква підтримує український народ».

Як зазначив Блаженніший Святослав, у розмові з Папою Франциском учасники Синоду УГКЦ пояснили, що російська культура сьогодні перетворилася на служницю „русского міра“.

"Потрібно наголосити, що, спілкуючись із нами, він сам себе виправив, усуваючи різні непорозуміння, які були пов’язані з його висловлюваннями. Єпископ Рима дуже уважно слухав біль і розчарування, що йому представили наші владики. Ми чітко та зрозуміло пояснили йому, що міф про велику російську культуру перетворився на ідеологію „русского міра“, яку науковці сьогодні окреслюють новим терміном — „рашизм“».

Як розповів Глава УГКЦ, щодо новітніх ідеологій Папа Франциск зауважив: «Це просто трагедія, коли велика культура проходить дистиляцію через маніпуляцію з боку світської, державної влади і перетворюється на ідеологію, яка вбиває. А коли ця ідеологія вдирається в Церкву — це велика трагедія для християн нашого часу».

«Тому сьогодні ми кажемо: наші єпископи виконали свою місію і повертаються до своїх людей, щоби продовжувати молитися і працювати на славу Божу та для добра українського народу», — резюмував першоєрарх.