Ми втратили дорогоцінний час, - політолог про ймовірне ухвалення закону про заборону Московської Церкви

15 серпня, 16:27
Суспільство
Ми втратили дорогоцінний час, - політолог про ймовірне ухвалення закону про заборону Московської Церкви - фото 1
Доктор історичних наук, голова Комітету виборців України Олексій Кошель вважає, що якби закон про заборону УПЦ МП ухвали без зволікань, переважна кількість вірян уже перейшли б до Православної Церкви України.

Таку думку він висловив у ефірі Еспресо.

"Я хочу нагадати про церковний законопроект, він був поданий до парламенту ще в січні 2023 року, і це був урядовий законопроект на виконання рішення РНБО і відповідно указу президента. Такі законопроекти повинні прийматися надзвичайно оперативно - лічені тижні або лічені місяці - рішення РНБО, указ президента. Цього не сталося. І тепер, знову ж таки я нагадаю, що це законопроект, який розміщений на двох сторінках - лише дві сторінки, одна принципова правка, все, тобто там немає що допрацьовувати, переписувати і все інше. І по цьому законопроекту був консенсус у парламенті, тягнули рік і 7 місяців, і тепер глава держави, виходить, говорить: "ми приймемо принципове рішення". Я почув - у мене були круглі очі", - зауважив політолог.

Олексій Кошель вважає, що влада втратила дорогоцінний час, коли закон можна було ухвалили і здійснити перехід до ПЦУ на хвилі суспільного піднесення.

"А тепер нам намагаються продати, очолити процес, будемо аплодувати президенту, який нарешті ініціював, щоб його команда це питання розглянула в парламенті. Але напривеликий жаль ми втратили дорогоцінний час, ми втратили півтора року і за цих півтора року насправді я переконаний, що переважна кількість приходів УПЦ МП могли б уже стати безболісно, безпроблемно частиною Православної Церкви України, процес уже міг би піти і наближатись до завершення. Тому що був емоційний підйом, люди збирали збори, люди голосували, люди хотіли переходів, але юридичних підстав для цього не було. Влада втратила дорогцінних півтора року часу. І наше ключове завдання, щоб 80% як мінімум представників УПЦ МП перейшли до Православної Церкви України, це може бути, до речі, дуже безболісний процес, але я боюсь, що його або штучно загальмують знову, і процес може затягнутись на роки і навіть на десятиліття, або ж наламають дров", - додав він.