"Ми вже обʼєдналися, щоб за покликом блаженної пам’яті Івана Павла ІІ постійно здобувати й творити свободу", - Зеленський до Сейму Польщі

"Ми вже обʼєдналися, щоб за покликом блаженної пам’яті Івана Павла ІІ постійно здобувати й творити свободу", - Зеленський до Сейму Польщі - фото 1
11 березня у відеозверненні до Сейму Республіки Польщі Президент Зеленський подякував полякам за величезну підтримку Украни і українців у дні війни. Він наголосив, що полякам і українцям вдалося пройти у відносинах швидкий шлях від прохолодно до тепла, бо "ми рідні – українці, поляки". "Наші діти мають жити у світі однакових добрих цінностей. Мають жити у світі, де народи незалежні, де панує свобода, де родина має значення й де ніхто й ніколи не має права на війну, загарбницьку війну", - констатував Володимир Зеленський.

Президент України говорив і про іншого сусіда - Росію та про 78 українських дітей, які загинули від ракет і обстрілів Російської Федерації - сусіда, який приніс на нашу землю біду та війну. "Сусіда, який вочевидь діє без Бога", - сказав Зеленський і додав:

"Коли є той, хто б’є по-звірячому, дуже важливо мати того, хто підставить плече. І коли у твій дім ступає нога ворога, він простягне тобі руку допомоги. Вранці 24 лютого я не мав сумніву, хто це точно буде. Хто мені скаже: «Брате, твій народ не залишиться з ворогом сам на сам». Так і сталося. І я вдячний за це. Польські брати та сестри з нами. І це є природно. Стало ясно, що між нами, між нашими народами більше немає кордонів. Будь-яких фізичних. Будь-яких історичних. Будь-яких особистих.

За 16 днів цієї війни українська гордість і польська честь, українська сміливість у боях і польська щирість у допомозі нам дають мені змогу сказати зараз дуже важливі слова. Слова про те, що між нашими народами панує справжній мир. Мир між рідними. Мир між братами. І зараз я дуже хочу, щоб ці слова почули наші спільні сусіди білоруси.

Мир між рідними, мир між сусідами, мир між братами. Ми маємо до цього прийти і з ними! Ми прийдемо обовʼязково! ...Ми боремося разом. Ми маємо силу. Пам'ятайте, нас разом 90 мільйонів! Ми разом можемо все. І це – історична місія, історична місія Польщі, історична місія України – бути лідерами, які разом витягнуть Європу із цієї прірви. Врятують від цієї загрози. Зупинять перетворення Європи на жертву".

Володимир Зеленський подякував полякам за прихисток українських дітей і жінок:

"Понад півтора мільйона громадян України! В абсолютній більшості це жінки та діти. Вони не відчувають себе на чужині, не відчувають у приймах. Ви зустріли наших людей у своїх родинах. З польською делікатністю. З братською добротою. Тому я й стверджую – ми вже обʼєдналися. Обʼєдналися, щоб, як за словами великого поляка, близького друга України, блаженної пам’яті Івана Павла ІІ, постійно здобувати й творити свободу.

Я не можу сьогодні бути впевненим в усіх лідерах усіх європейських народів, але я впевнений, що захищати свободу ми точно будемо разом із вами. Стільки, скільки потрібно... Якщо Бог дасть і ми обов’язково переможемо в цій війні, ми розділимо перемогу з нашими братами й сестрами. Це наша велич. І ваша велич. Це боротьба за нашу, це боротьба за вашу свободу. Це спільна історія великих народів! Дай Боже нам перемоги!".