Михайло Саакашвілі звинуватив митрополита Грузинської Патріархії у роботі на Росію

20.12.2021, 14:42
Світові
Михайло Саакашвілі звинуватив митрополита Грузинської Патріархії у роботі на Росію - фото 1
Прибрати проросійську «п'яту колону» з Грузинської Патріархії закликав 19 грудня колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі, який відбуває покарання у в'язниці.

Відповідний запис він опублікував на своїй сторінці у Facebook, повідомляє Портал-Credo.

Саакашвілі у такий спосіб відреагував на висловлювання митрополита Кутаїського та Гаенатського Івана (Гамрекелі) про те, що колишній президент може бути прощений лише у разі визнання своїх злочинів.

«Сьогодні після проповіді з нагоди дня святителя Миколая дуже грубо і вкрай нехристиянсько митрополит Кутаїський публічно напав на мене і був підтриманий іншим російським єрархом. Гамрекелі давно відомий тим, що говорить прямо російською мовою і проповідує так, що його проросійському настрою позаздрив би Патріарх Кирил», - написав Саакашвілі.

За його словами, з грузинського духовенства мають бути прибрані «заслані» до Церкви «представники п'ятої колони».

Саакашвілі висловив упевненість, що більшість членів Грузинського Патріархату мають антиросійську позицію та підтримають ініційовану президентом Грузії Саломе Зурабішвілі ідею національного примирення між правлячою партією «Грузинська мрія» та опозицією на чолі з партією Саакашвілі «Єдиний національний рух».
16 грудня президент Грузії провела у своїй резиденції передноворічну зустріч із опозиційними партіями, де вона обговорила можливість національно примирення в країні. Від запрошення відмовилася лише партія Саакашвілі.

11 грудня на пропозицію президента Грузії відгукнувся Саакашвілі, який проходить реабілітацію в Горійському військовому госпіталі після оголошеного у в'язниці голодування. Він запропонував Зурабішвілі та її попереднику Маргвелашвілі обговорити питання примирення у нього в палаті.