Міністр національної безпеки Ізраїлю, попри осуд арабських країн, знову відвідав мечеть Аль-Акса
Про це повідомляє Cri.cn.
«Сьогодні я відчуваю себе власником цієї землі», — сказав І. Бен-Гвір у відео, опублікованому його офісом.
Ультраправий міністр, який виступає на підтримку поселень, вже здійснював аналогічний візит до мечеті тижнем раніше на тлі загострення напруженості в регіоні. Його неодноразові відвідування спірного об'єкта часто викликали дипломатичні протести та попередження про те, що вони можуть спровокувати насильство.
Згідно з існуючою десятиліттями угодою про статус-кво, євреям дозволяється відвідувати комплекс на вершині пагорба, але заборонено там молитися. Мусульмани вважають мечеть Аль-Акса третьою за значимістю святинею ісламу, а євреї шанують цю місцевість як Храмову гору, де, за їхніми віруваннями, знаходилися два стародавні іудейські храми.
І. Бен-Гвір неодноразово закликав дозволити євреям молитися на території комплексу, що, на думку багатьох, кидає виклик статусу-кво. Критики, зокрема офіційні особи урядів арабських держав та палестинські лідери, заявляли, що такі кроки загрожують подальшою ескалацією напруженості в одному з найчутливіших релігійних об’єктів регіону.