Міністр Ткаченко виступає не за заборону, а за діалог з УПЦ МП задля "релігійного миру"

06 жовтня, 09:55
Держава
Міністр Ткаченко виступає не за заборону, а за діалог з УПЦ МП задля "релігійного миру" - фото 1
Міністерство культури та інформаційної політики виступає не за заборону УПЦ МП, а за діалог з її представниками «задля збереження релігійного миру» .

На цьому в інтерв’ю Радіо Свобода наголосив очільник відомства Олександр Ткаченко.

«Збереження релігійного (як і етнічного) миру в Україні під час війни – надзвичайно важлививй момент. Тому що, якщо росіяни хочуть десь розкаламутити ситуацію, це якраз релігійні чи етнічні стосунки. Нам тут потрібно зберігати той рівень діалогу (з УПЦ (УПЦ (МП) – ред.), який був до війни, і розуміти, що коректне, цивілізоване ставлення до тих чи інших релігійних об’єднань, етнічних меншин має зберігатися», – вважає міністр.

Водночас Ткаченко виступає за те, щоби справи щодо священиків УПЦ МП, які підозрюються у колабораціонізмі, «були доведені до суду».

«Відповідні запити стосовно поведінки тих чи інших ієрархів УПЦ ми постійно ставимо керівництву цієї церкви. Правоохоронні органи мають реагувати на колаборантів, якщо такі є. І я би дуже хотів, щоб декілька таких справ були доведені до суду. Тому що суспільству важливо мати відповіді на питання, що роблять ті чи інші ієрархи (наприклад, УПЦ) не тільки в Кремлі, а й які дії вони вживають на окупованих територіях», – наголосив очільник МКІП.