Міністри закордонних справ Ватикану і Білорусі обговорили ситуацію в республіці

13.09.2020, 09:54
Держава
Відносини Мінська і Ватикану, в тому числі в контексті поствиборчої ситуації в Білорусі, обговорені на зустрічі міністра закордонних справ республіки Володимира Макеєва з секретарем з відносин з державами Державного секретаріату Святого Престолу архиєпископом Полом Річардом Галлахером у Мінську.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

На зустрічі була "підкреслена взаємна зацікавленість в збереженні традиційно дружніх двосторонніх відносин, підтримці високої інтенсивності контактів на різних рівнях".

"Макей особливо відзначив історичну роль Католицької Церкви в становленні і розвитку білоруської держави, висловивши впевненість, що конструктивний діалог зі Святим Престолом є однією з умов збереження міжконфесійного миру і злагоди в країні", - заявили в МЗС Білорусі.

Як повідомлялося, 31 серпня очільнику Римо-Католицької Церкви в Білорусі архиєпископу Тадеушу Кондрусевич відмовили у в'їзді в республіку з Польщі без пояснення причин. Олександр Лукашенко заявив, що Кондрусевич не був пропущений в країну, оскільки "отримав завдання на польській стороні".

Пізніше Конференція католицьких єпископів заявила, що заборона на в'їзд до республіки архиєпископу Кондрусевичу, який є громадянином Білорусі, суперечить чинному законодавству.
На думку єпископів, "ці та подібні дії окремих органів влади не сприяють розбудові конструктивних відносин між державою і Католицькою Церквою в нашій країні, не служать зняттю напруженості і подолання глибокого поділу в суспільстві".