Місія при Радіо Ватикану

14.09.2015, 17:38
Місія при Радіо Ватикану - фото 1
Представляємо питання та відповіді з інтерв’ю о. Тимотея Коцура, ЧСВВ, керівника українського відділу Радіо Ватикнау, яке провів на початку червня 2015р. Богдан Круцько, колишній учитель релігії при католицькій школі Св. Августина в Торонті, Канада.

Представляємо питання та відповіді з інтерв’ю о. Тимотея Коцура, ЧСВВ, керівника українського відділу Радіо Ватикнау, яке провів на початку червня 2015р. Богдан Круцько, колишній учитель релігії при католицькій школі Св. Августина в Торонті, Канада.

о. Тимотей Коцур

— Просимо Вас розповісти про Ваш життєвий шлях, як Ви стали керівником української програми на Радіо Ватикану?

Я народився в Україні, на Львівщині. Коли закінчив школу, то, маючи 18 років, вступив до новіціяту Василіянського Чину, що в Крехові. Далі рік служив в василіянських монастирях, а також де два роки студіював філософію у Варшаві. Опісля переїхав до Риму студіювати богословію в Латеранському університеті. У 2005 р., під час літніх вакацій, почав допмогати при українському відділі Радіо Ватикану, а в 2007 р. отримав призначення стати його керівником.

Можна сказати, що я себе "знайшов", працюючи при цій програмі. Журналістика мене захопила, і я виконую цю працю в дусі покликання, яка стала для мене місією служіння. Тут не тільки передаємо новини, інформацію та факти, але і проповідуємо Добру Нoвину — Євангелію, а також проводимо євангелізацію.

— Чи можете коротко розповісти, ким є співробітники, які працюють при українському відділі Радіо Ватикану, чим саме вони займаються та які теми представлені щоденно під час тижня?

В українському відділі допомагають тимчасові працівники о. Теодозій Грень та о. Ілля Броновський, який саме і готує одну рубрику. Важ понад 30 років тут працює над передачами с. Лідія Короткова. Також нам періодично допомагає Татіана Шуфлин, яка працювала тут понад 40 років. Співробітники займаються редакцією, веденням хорів, пильнують архіви та готують інформаційно-релігійні огляди. В Україні маємо нашого кореспондента Костянтина Чавагу.

Тема передач мінається щоденно. В неділю представляємо богословські роздуми, в понеділок — явища міграції, у вівторок — тему виховання, в середу — є рубрика про соціяльні доктрини Церкви, в четвер — тема про хворих та страждаючих, в п"ятницю пропонуємо катехизм, у суботу програма присвячена молоді. Щоденні програми тривають 19 хвилин в цілости. У неділю трaнслюємо Українську Літургію у візантійському обряді.

Багато провідників та свяшенників нашої Церкви приходять у студію проповідувати або служать Літургії, а місцеві хори почергово виконують релігійні співи.

— Чи можете коротко розповісти нам про історію радіопрограми, про перехід відмінних етапів у нашому відділі Папського Радіо?

— Радіо Ватикану почало передачі в 1931 р., а в 1939 р. українська мова стала п’ятою мовою передач. Важливий вплив на започаткування відділу зробив митрополит Андрей Шептицький. Під час переслідування нашої Церкви та підпілля, слухачі в Україні ризикували свободою і штрафами, слухаючи програми з Ватикану. Під час Другого Ватиканського Собору навчання Вселенської Церкви були записані в зошитах слухачів та переповідані далі. Важливі історичні передачі відбулися під час святкування 1000-ліття Українського Християнства у 1988 р. Працівники студії готували звіти про апостольські подорожі, а особливо, коли Україну відвідав Папа Іван Павло ІІ.

Далі радісно було повідомлено про відродження прав та свободи Української Католицької Церкви. У теперішній час свободи радіопередачі орієнтують українських слухачів у правильних напрямках, критично оцінюючи сучасні прояви секуляризації та релятивізму.

Чи можете підсумувати діяльність української радіопрограми при Ватикані?

— Підсумовуючи, можна з гордістю сказати, що вже понад 75 років на коротких хвилях в радіоефірі передаємо автентичні навчання Святіших Отців, інформації про діяльність Апостольської Столиці та Вселенської Церкви. Тисячами Богослужень, проповідей та співу хорів з’єднували українців-католиків у світі. Про успіхи нашої радіопрограми свідчать листи від мирян, статистично зафіксовані свідчення видання інтернет-сторінки відділу.

Тепер програми Радіо ватикану та інтернет-сторінку його українського відділу слухають і відвідують разом понад сто тисяч мирян щоденно.

"Світло" (Канада), липень-серпень, 2015