Місто релігійних спільнот: мусульмани

16.07.2020, 08:35
Місто релігійних спільнот: мусульмани - фото 1
З-поміж великої кількості віросповідань, носії яких проживають в нашому місті, ми не можемо не згадати про іслам. Одна з найпоширеніших світових релігій, яка чи не найбільше регламентує життя людини. В Івано-Франківську більша частина мусульманів – студенти, які тут здобувають якісну та дещо дешеву освіту.

Джерело: Вежа

Як живеться мусульманам в християнському Івано-Франківську?

Ельнемр Рамадан Халаф Салах : “Мусульманину легко жити будь-де, на це впливає віра в Бога. Адже іслам закликає до миру, це релігія толерантності та любові.

Ельнемр Рамадан Халаф Салах - фото 53550
Ельнемр Рамадан Халаф Салах

 

Жодних релігійних труднощів я не відчув від коли проживаю в Івано-Франківську, а це вже 4 рік. Втім, часто нерозуміння мусульманських традицій проявляється в очах оточуючих. В таких випадках мусульманин має задовольнити Творця, а не людей, які є творінням Бога. Зізнаюсь, я теж раніше дивувався звичаям та традиціям іванофранківців”.

Ельнемр Рамадан Халаф Салах прибув до Івано-Франківська у 2016 році, щоб здобути освіту в місцевому університеті нафти і газу.

“В Україну я приїхав, щоб здобути освіту нафтового інженера. В Єгипті я не мав змоги втілити свою мрію в життя. Натомість в Івано-Франківську мені вдалось досягти успіху. Жити в зовсім чужій країні нелегко, адже насамперед виникає проблема в мовному бар’єрі. Впоратись з усіма буденними труднощами мене мотивує бажання стати професіоналом нафтової справи та підтримка з боку сім’ї”.

Основою ісламу є віра в єдиного Бога – Аллаха. Це релігія Близького Сходу, яка за своєю чисельністю посідає друге місце у світі. Базовими засадами ісламу є п’ять стовпів.

Коран - фото 53549
Коран

 

Шахада – основний принцип, який проголошує існування єдиного Бога – Аллаха і Посланця Мухаммада. Салят – намаз, який потрібно виконувати п’ять разів на день.

Священною книгою мусульман є Коран. У перекладі з арабської – те, що читають. Коран складається із проповідей Мухаммада і є об’єктом найбільшого шанування. Книга складається з повчань, настанов та заборон, які описані у 114 розділах – сурах. Читання віршів Корану є справжнім ритуалом. Розпочати читання можна тільки після ритуального омивання.

“Молитва для мусульманина є необхідно та обов’язковою. Ми молимось 5 разів на день у різний час. Молитва – як дихання для мусульманина. Робота, навчання чи дружина не можуть впливати на регулярність молитви. Я люблю свою релігію і молитва наближує мене до Бога. Це чи не найважливіша справа в житті кожного мусульманина”.

Прийняття ісламу передбачає усвідомлення першої з п’яти основ ісламу –шахади.

“Прийняти іслам можна, і я багато знаю таких випадків. Людина усвідомлює, що все в світі створене Богом і визнання того, що немає іншого Творця – основна вимога навернення. Людина виголошує два свідчення: я свідчу, що немає іншого Творця, крім Бога; я свідчу, що Мухаммед є Божим Посланцем. Так людина приймає іслам і обіцяє дотримуватись усіх вимог цієї релігії”.

Місто релігійних спільнот: мусульмани - фото 53548

Прийняття ісламу задля одруження з мусульманином – поширені випадки. Втім, ісламські традиції значно відрізняються від звичних християнських. Зокрема, жінки мають не такі ж права, як і чоловіки. Жінки мусульманки повинні прикривати обличчя виходячи на вулицю, а одяг має бути скромним та закритим, щоб не привертати увагу людей. Діти в шлюбі з мусульманином повинні виховуватись у релігії батька.

“Якщо я вирішу одружитись на дівчині іншого віросповідання, то обов’язково переконаю її прийняти іслам”.

Мусульмани Івано-Франківська мають змогу відвідувати мечеть, яку облаштували на вул. Чорновола. Зазвичай вона відчинена у п’ятницю – день, коли молитва повинна тривати найдовше. Кошти на утримання приміщення виділяють місцеві мусульмани.

“Відвідування місцевої мечеті допомагає мені сповна почуватись мусульманином в Україні”.

Залишатись в Івано-Франківську Ельнемр не планує. Каже, хотів би залишитись в Каннаді, де проходив навчальну практику.